UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Новини України і світу
 4. Новини
 5. Понад триста тисяч українців працевлаштовано з початку пандемії, але проблем теж чимало

Понад триста тисяч українців працевлаштовано з початку пандемії, але проблем теж чимало

16.09.2020 282
Понад триста тисяч українців працевлаштовано з початку пандемії, але проблем теж чимало

Понад триста тисяч українців працевлаштовано з початку пандемії, але проблем теж чимало

16.09.2020     282

Кількість захворюваних на COVID-19 стрімко зростає щодня, пандемія коронавірусу пішла на «друге коло», але українська влада намагається шукати позитивні моменти. Ще в травні було анонсовано план зі створення півмільйона робочих місць у різних сферах діяльності, а сьогодні, 16-го вересня, глава Мінекономрозвитку Петрашко заявив, що за цей час було працевлаштовано понад триста тисяч осіб.

Як стало відомо Jobs.ua, у своєму сьогоднішньому інтерв’ю Петрашко зазначив, що держава впевнено рухається до реалізації цього плану, наміченого ще навесні. Він нагадав, що з початком коронакризи українці масово втрачали робочі місця, а пік безробіття сягнув за позначку в п’ятсот двадцять тисяч осіб (звісно, мова про офіційно безробітних, а скільки ще неофіційно без роботи, він тактовно промовчав). Петрашко також зазначив, що зростання кількості безробітних припинилося і навіть спостерігається падіння їхнього числа. Він повідомив, що фонди зайнятості налічують близько чотириста п’ятдесят тисяч українських громадян, які не мають роботи.

Стосовно запуску програми з так званого часткового безробіття, головна ціль якої полягала в тому, щоб не звільняти працівників, а переводити їх в позицію часткової зайнятості, де держава компенсує виплати із зарплати, глава Мінекономрозвитку повідомив, що це рішення було дуже правильним та ефективним. Завдяки цій програмі державі вдалося зберегти багато робочих місць. Петрашко зазначив, що в рамках виконання цієї програми було здійснено виплати на суму 2,3 мільярдів гривень, що дозволило зберегти в перспективі роботу для триста сімдесяти тисяч людей. Також допомога активно надавалася ФОПам, які мають найманих працівників.

За його спостереженнями, в останні тижні заявки на участь в програмі суттєво зменшилися – аж в десять разів. Це означає, що люди отримали можливість працювати повний робочий день.

Але це не означає, що весняна криза не повернеться цієї осені. Тетяна Пташкіна, експертка з ринку праці, має невтішні прогнози: друга хвиля коронавірусної пандемії може повернути ситуацію на ринку праці до весняних показників. Свої слова вона мотивує тим, що якщо навесні люди змогли протриматися завдяки своїй фінансовій подушці, то зараз в них немає фінансового запасу, бо не було можливості його «наростити».

Та й трудова міграція зараз дуже ускладнена, що теж вкрай загострює й без того складну ситуацію на українському ринку праці. Експертка стурбована відсутністю чіткої стратегії влади на ринку праці, що в найближчому майбутньому може принести чимало проблем бізнесу, який не зможе отримати підтримку державних програм, тому що вони відсутні як такі. Тетяна Пташкіна також заявила, що не слід очікувати підвищення рівня зарплат. Українці менше здійснюють імпульсивні покупки, оскільки зайві фінансові витрати можуть наразі дозволити не так багато людей.

І все ж намагатимемося не втрачати позитивного настрою, адже все колись минає, і пандемія коронавірусу теж з часом піде на спад.

Читайте також

 • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

  Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

 • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

  Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

 • Як спорт сприяє кар'єрі21 грудень, 2023

  Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

 • Як правильно написати лист-пояснення19 грудень, 2023

  Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Вгору