"В течение пяти дней после обнародования списка лиц, рекомендованных к зачислению, абитуриенты должны подать оригиналы документов", - рассказывает замминистра образования и науки Украины Тарас Фиников. По его словам, вузы, согласно своим Правилам приема, этот пятидневный срок определяют самостоятельно (с точностью до минуты). При этом лица, которые в установленные сроки не успеют подать оригиналы документов в приемную комиссию, теряют право на зачисление на учебу за счет госзаказа, а также на обучение за счет государственных долгосрочных кредитов.
Так, по данным Минобразования (МОН), абитуриенты должны принести в вуз такие оригиналы документов:
- документ об образовательном уровне, а также приложение к нему гособразца;
- медицинскую справку;
- сертификат Украинского центра оценивания качества образования (УЦОКО).
По словам главного специалиста отдела гуманитарного образования Департамента высшего образования МОН Геннадия Колесника, конечным сроком зачисления в вуз на дневную форму обучения по образовательно-профессиональной программе бакалавра является 10 августа, а младшего специалиста - 22 августа.
Напомним, в этом году среди абитуриентов вузов имеют льготы около 9,5 тыс. лиц. Законность их медицинских справок и других документов проверят приемные комиссии каждого вуза и эксперты из Министерства здравоохранения.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.