Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
Навчатися в магістратурі за кордоном можна не лише Full-Time (денна освіта). Окрім денної освіти, можна також навчатися заочно (Part-Time) або ж онлайн. Зрозуміло, що два останні варіанти більше підійдуть дорослим, проте ситуації трапляються різні. Деякі студенти мають можливість і сили навчатися одночасно в двох вузах, тому для них ідеальним рішенням стане навчання офлайн-та-онлайн: одна спеціальність здобувається очно, інша — онлайн.
Отже, визначтеся з оптимальним форматом навчання, щоб правильно обрати освітній заклад.
Мабуть, зайве нагадувати, що англійська є універсальною мовою спілкування в будь-якому куточку світу. І вона легко піддається вивченню, між іншим. Так, у більшості університетів за кордоном ви опановуватимете магістерську програму саме англійською, проте не завжди. Існують альтернативні варіанти, тож якщо ви знаєте німецьку, підшукуйте магістерську програму в Німеччині чи Швейцарії; якщо іспанську — в Іспанії чи Мексиці (і т.д.). Та мова навчання — не найсуттєвіший фактор. Багато чого залежатиме не від знання тієї чи іншої мови, а від поточного рівня професійних знань та особистого бажання опинитися в певному культурному бекграунді.
Неважко здогадатися, що терміни навчання відрізнятимуться від університету до університету, від країни до країни. Тут важить і законодавство окремо взятої країни, і внутрішні університетські правила, і вибрана вами спеціальність. Втім, орієнтовні, приблизні терміни навчання все ж спробуємо окреслити: для більшості країн ЄС опанування магістерської програми складатиме від 1,5 до 2,5 років; якщо говоримо про США і Канаду, орієнтуйтеся на 1,5-2 роки, Велика Британія — 1-2 роки.
Наразі для українців фінансово вигідніше вчитися в безкоштовній магістратурі. Німеччина й Франція, приміром, пропонують такі програми в рамках підтримки українських біженців за кордоном. Щоправда, не все так безхмарно. І «хмарки» тут ось які: такі програми будь-якому «не роздають», тому вам доведеться підтвердити високий рівень знань та/або взяти участь в складних конкурсах, де змагаються найкращі. А це, знову ж таки, означає, що доведеться добре постаратися, щоб здобути омріяне безкоштовне навчання в магістратурі за кордоном.
Щодо конкретних цін на навчання, писати орієнтовні цифри недоцільно навіть в межах однієї країни. Тут уже доведеться або власноруч здійснювати «фінмоніторинг» вузів чи країн, де хочете навчатися, або звертатися в освітні агенції, що спеціалізуються на вирішенні цих питань. Тобто вони виконують за студента велику частину роботи, спираючись на його потреби і можливості, і підшуковують оптимальний варіант. Для когось такий спосіб і справді виявиться доцільнішим і практичнішим, бо не треба витрачати час і шукати інформацію в інтернеті самостійно.
В будь-якому разі, майбутньому студенту вирішувати, що робити в цій ситуації — шукати закордонний університет власними силами чи звернутися до спеціалістів, які вже мають досвід у цій сфері і напрацьовані ситуації. Або кейси, як зараз популярно говорити.
Плануєте працювати за певним фахом в іншій країні? Дізнавайтеся одразу, який диплом потрібен, коли прийдете працевлаштовуватися в ту чи іншу компанію:
Щодо термінів подачі документів. Навчання в магістратурі за кордоном передбачає прийом документів двічі на рік. З січня стартувала подача документів на осінній семестр, документи приймаються по червень/липень. Також документи приймаються з вересня до грудня-січня, якщо на весняний семестр. І якщо подасте зараз документи, навчання в магістратурі розпочнеться вже восени.
Процес вступу відбувається в декілька етапів. Власне, на першому етапі ми детальніше зупинилися вище, тобто пошуку оптимальної програми магістратури для українців за кордоном. Після того, як ви знайшли необхідну магістерську програму, на вас очікує:
В кінцевому підсумку успішний фідбек залежатиме від кількох чинників: чи підготуєте і коректно подасте документи; чи знатимете, як поводитися на співбесіді, як відповідати на ті чи інші питання. Знову ж таки, готуватися самому, тобто діяти самостійно чи скористатися послугами освітніх агенцій — вирішувати вам. Перший варіант не коштує грошей, але є ризик помилитися; другий варіант хоч і фінансово затратніший, та все ж допоможе заощадити час та зусилля.
На таке питання складно дати однозначну відповідь. Навчатися в США — престижно, зате дорого. Європа українцям ближча ментальніше і фізично, та й навчання тут коштуватиме дешевше. Як і пересування між країнами. В будь-якому разі, звертайте увагу на наступні речі, коли обиратимете магістерську програму навчання за кордоном: престижність диплому, які варіанти працевлаштування після завершення навчання, яка вартість навчання і проживання, клімат і оренда житла, культурні особливості й мовний колорит.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.