А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
Первинну адаптацію вважають більш важливою, бо її проводять для людей без досвіду роботи. Йдеться й про студентів, хоча не завжди студенти приходять в компанію без досвіду роботи. Вторинну адаптацію проводять для співробітників, яких підвищили на посаду чи найняли ззовні. Хай там як, первинна чи вторинна адаптація, та для кожного випадку HR-спеціаліст повинен розробити індивідуальну програму. Бо студент — не завжди людина без досвіду, а найнятий ззовні спеціаліст — не факт, що виконуватиме роботу так, як від нього очікує керівництво компанії.
Грамотний онбординг дозволяє усунути ці проблеми.
І взагалі, поводьтеся впевнено з першого робочого дня. Сором’язливість не допоможе адаптуватися на новій роботі, хіба що ускладнить ситуацію. Що ж тоді допоможе? Цікавість до робочих процесів і бажання якнайшвидше розібратися в нюансах своїх обов’язків. Проявляйте здорову зацікавленість, ставте питання, будьте залученими в робочі процеси. Трапляється й таке, що після тижня роботи на новому місці людина почувається, наче в своїй тарілці.
Спостерігайте і вивчайте все, що потрапляє в поле зору. Іноді спостереження за роботою колег принесе вам більше, аніж прочитання посадових інструкцій. Хоча зміст посадових інструкцій, між іншим, треба теж знати. Словом, сприймайте кожен день як можливість дізнатися щось нове. А здобувши довіру і прихильність нових колег, ваша адаптація мине ще приємніше і комфортніше.
Перед новим робочим днем продумуйте, як розподілятимете свій час. Щоб все встигати, треба вміти розподіляти свій час. Формула тут проста: грамотне планування справ — мінімум стресу. А якщо невдачі таки траплятимуться, нагадуйте собі, що кожен успішний фахівець теж колись був новачком. І теж припускався помилок.
Куди на новому місці та без інших людей? Налагоджуйте комунікацію, знайдіть підтримку команди, бо це люди, з якими ви будете бачитися заледве не щодня. Намагайтеся швидко влитися в новий колектив, від цього залежатиме, як вам далі працюватиметься.
Не соромтеся нагадувати собі на новому робочому місці, що ви хороший працівник і відповідальна людина. Що ви відповідальний працівник і хороша людина. Ви вмієте добре виконувати свою роботу, не боїтеся щось спитати чи уточнити.
Похваліть себе в кінці робочого дня. Особливо похваліть себе, якщо не вийшло те, що запланували. Не вийшло сьогодні, не проблема, горювати не треба. Вийде завтра. Повторюйте собі це частіше, щоб подолати страх невдачі, заспокоїтися і впевнено рухатися далі. Кожна нова робота завжди пов’язана з переживаннями.
Ваше завдання, як нового працівника, звести до мінімуму страх і невпевненість в собі, і «викрутити» на максимум приємні враження і радість.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.