З приходом Трампа в Овальний кабінет очікуються зміни в багатьох сферах американського життя. Цілком очевидно, що сфера праці не залишиться осторонь. Ілон Маск і Вівек Рамасвамі нещодавно заявили, що віддалена робота була «привілеєм ковідного часу», а в 2025 році федеральні службовці повинні відвідувати офіс п’ять днів на тиждень. Наскільки правдивими є їхні судження, і що загалом в перспективі може змінитися цьогоріч на американському ринку праці, з’ясовували Jobs.ua.
Дональд Трамп не просто так запросив цих людей в свою команду. Трамп хоче оптимізувати витрати в бюджетній сфері, він неодноразово говорив про це під час виборчої кампанії. От і Маск із Вівеком, запрошені Трампом для керівництва так званим «департаментом урядової ефективності», запланували в хитрий спосіб скоротити чисельність працівників держапарату. Все просто, вимогою повернутися на повноцінний 5-денний офісний графік. Та річ у тому, що чимало працівників адаптувалися до віддаленого формату, тому не зможуть швидко повернутися в офіси. На це, мабуть, і розрахунок: не можете повернутися в офіс, до побачення. Щоправда, Рамасвамі полишає новостворений департамент, щоб зосередитися на виборах губернатора Огайо, а Маск залишається. Що ж, очікуємо на нові одіозні заяви новоспеченого бізнесмена-політика.
На противагу Маску і Рамасвамі, американські економісти не вважають віддалену роботу «привілегією пандемії ковіду». Що цікаво, чимало компаній хочуть зберегти віддалений чи гібридний формат роботи, бо вважають такий підхід прибутковим. З іншого боку, чимало відомих компаній планують скоротити відсоток віддаленої роботи в 2025 році. Йдеться про Amazon, Boeing та JPMorgan. Гендиректор Амазону Енді Джессі ще у вересні 2024 року оголосив про політику «повного робочого дня для корпоративних співробітників». До речі, Washington Post теж підтримали цю ініціативу.
Втім, чимало компаній поки що обрали лише скоротити кількість віддалених днів. Приміром, корпорація Дісней вимагає в новому році від співробітників працювати чотири дні в офісі, а один день — вдома. Та чотири дні в офісі + три вдома — геть непоганий варіант, як вважаєте?
Аналіз американського ринку праці за останні роки показав, що віддалена робота хоч і зберегла актуальність, та її пік минув. Натомість великої ваги набрав гібридний формат. Як свідчать дослідження, опубліковані в журналі Nature (червень, 2024), ефективність працівників не зростає, якщо вони відвідують офіс частіше трьох разів на тиждень. Працівники цінують такий формат, бо відчувають більше свободи та можливостей для реалізації власних планів. І справді, хіба не краще працюється, коли маєш певний обсяг роботи, але виконуєш його не в проміжку 8:00-17:00, а коли тобі зручно? Для багатьох людей це чудова змога скорегувати власні, сімейні плани. А ще бодай частково нівелювати величезні, просто таки величезні для багатьох американців проблеми: ранковий доїзд на роботу, затори і хронічна нестача сну.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.