Розділ досвіду в роботі займає важливу роль в резюме здобувача. Це головна інформація в документі, що цікавить роботодавця, на що він витрачає основний час вичитки резюме. Звісно ж, його цікавить, де ви працювали, чим займались, яких успіхів в роботі ви досягли за весь свій час роботи. Саме тому розділ досвіду роботи повинен бути заповнений в будь-якому разі, навіть, якщо ви справді до цього не працювали, мали незначний досвід роботи або знаходились в довгостроковій відпустці. Що робити в такому випадку, як пояснювати відсутність досвіду роботи - відповідаємо сьогодні на Jobs.ua.
Багато випускників ВУЗ-ів стикаються з проблемою відмови роботодавців через відсутність досвіду роботи. Проте, якщо добре подумати, то можна й справді відшукати досвід роботи навіть у щойно закінчивших освіту молодих людей: практики, стажировки - також рахується. А головне, що це саме та інформація, яку доречно внести в резюме. Ну а якщо вам нічим похвалитись, то все одно шукайте те, чим можете пишатися в своїй студентській діяльності: соціальні активності, дипломні роботи, виступи на конференціях тощо.
Незначним досвідом роботи вважається строк до 5 років. Якщо ви вказуєте в резюме такий маленький досвід роботи, то роботодавець обов’язково перевірить інформацію про дату закінчення вами навчального закладу, щоб зрозуміти наскільки ви починаючий спеціаліст. Навіть якщо ваш досвід роботи незначний, то обов’язково внесіть його в резюме. Багато роботодавців зізнаються, що вони звертають увагу на останній або єдиний досвід роботи, уважно його вивчаючи. Якщо у вас є певні незістиковки пов’язані із датою випуску та відсутністю досвіду роботи в цей проміжок, то краще в самому резюме відмітити ат пояснити це.
Великі пробіли в досвіді роботи
Навіть у великих пробілах в досвіді роботи є свої причини. Головне, не обминати ці причини та зазначати їх в резюме, щоб роботодавці не ставили вас у незручне становлення під час співбесіди. Доречною причиною в такому випадку стане додаткова освіта чи курси, вивчення додаткової мови, що ви також повинні будете зазначити в резюме та підтвердити наочно сертифікатом проходження. Або причиною може стати виховання дитини чи догляд за важкохворим родичем. У деяких випадках варто ретельно подумати над формулюваннями, щоб потенційні роботодавці не трактували їх не на вашу користь.
Інша робота не за фахом
Буває і таке, що спеціаліст може зійти з професійного заробітку через особисті причини: більший заробіток, відсутність гідних пропозицій за фахом, бажання розвиватися та дізнаватися нові отраслі тощо. Не думайте, що це зайва інформація і цей досвід роботи не цікавий роботодавцю. Зазначайте в резюме і його.
Займались власною справою
Робота в якості підприємця чи фрілансера також має місце бути в резюме. Це також важливий і потрібний досвід для багатьох роботодавців.
Досвід роботи, навіть незначний має важливу роль при пошуку роботи. Головне, виберіть правильні вирази, щоб його правильно пояснити та подати в резюме. Проте будьте чесними й ніколи не брешіть, складаючи діловий документ.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.