Досліджуючи біографії заможних людей, мимоволі впадає в око важлива деталь. Такі люди ще змалку вчилися заробляти гроші, а дехто в підлітковому віці вже будував свій перший бізнес. Нещодавно ми писали, як зацікавити своїх дітей фрилансом. Сьогодні разом з Jobs.ua поговоримо про основи фінансової грамотності, які варто передати власним дітям як цінну й життєво необхідну навичку.
Стоячу воду свіжою не назвеш, авжеж? Пояснюйте дітям з дитинства, що тримати гроші в скарбничці чи на картці не є стратегічно продуманим кроком. Це не є погано, але так вони знецінюються. Звичайно, накопичити певну суму потрібно, щоб вкласти її в себе, в навчання чи активи. Але так створюються можливості для майбутнього успіху, а не просто накопичується певна сума.
Справжні витрати розумієш, коли дивишся на реальні цифри. Начебто дурничка — сьогодні потратився на чіпси, завтра — на сухарики… а за місяць набіжить чималенька сума. Пояснюйте дітям, що фінансовий облік — це не скучно й «по-дорослому». Контроль за грошовим обігом — це справжнє звільнення від питання «Куди ділися гроші?».
Прищеплюйте дітям думку, що гроші повинні працювати на них. Звичайно, працювати за зарплату — це ок, але набагато краще, коли гроші працюють на вас, чи не так? Діти повинні розуміти, що якщо вони навчаться створювати щось унікальне, це принесе їм прибуток навіть тоді, коли вони відпочивають. Блог з корисними порадами, навчальні курси, грамотні інвестиції — всі ці фінансові річечки зрештою зіллються в одну велику фінансову ріку благополуччя.
Деяким людям вміння заробляти гроші передається в спадок. Та не всім так пощастило, хоча вихід, звісно, є. Прививайте дітям розуміння того, що в житті важливо знайти справу, яка по-справжньому захоплює. Люди залюбки платитимуть за речі і послуги, які робляться з майстерністю і натхненням. Шукати, досліджувати, пробувати щось нове і при цьому не боятися помилок — і фінансовий успіх теж не змусить себе чекати.
Поряд з опануванням улюбленої справи слід розвивати знання про фінанси. По суті, фінансова грамотність — це теж навичка, яку можна прокачати. Чим більше у вас розуміння, як працюють гроші, тим більше можливостей їх заробити. Пропонуйте дітям цікаві книги і пізнавальні відео про світ фінансів, щоб у майбутньому гроші працювали на них. А не навпаки.
Зробіть фінансову грамотність дітей їхньою суперсилою. Вчіть дітей не так заощаджувати, як відкладати. Коли привчаєшся постійно економити на собі, крадеш сам у себе. Погоджуєтесь?
Серед багатьох людей побудує викривлене уявлення про гроші. Мовляв, гроші лише в багатих людей, або ж гроші — це зло. Але фінанси є всього лиш інструментом, який має служити нам, а не навпаки. Вони приносять в життя комфорт і можливості, і саме цьому — тобто здоровому ставленню до них — варто навчати дітей з дитинства.
На заміну старій філософії work-life balance приходить нова концепція, work-life blend. Розбираємося разом із Jobs.ua, що за новий тренд з’явився в світі праці.
У вашому оточенні є люди, які говорять так швидко і нерозбірливо, що нічого не збагнеш? Але навіть такі люди можуть заговорити чітко і переконливо, якщо скористаються добіркою чудових вправ для дикції, які підготував Jobs.ua.
Ви знали, що один цікавий тест на визначення профпридатності допоміг незвичайному в’язню втекти з в’язниці? Поговоримо про це в статті, а також з’ясуємо, які популярні тести стануть орієнтиром у визначенні ваших сильних сторін і вибору професійної кар’єри.
Портал з працевлаштування і пошуку роботи Jobs.ua поставив низку питань штучному інтелекту Grok від X, щоб дізнатися, що думає цей ШІ про перспективи такої цікавої, потрібної і важливої в літературному світі професії, як літературний агент.
Розглянемо в статті метод STAR, щоб ваші відповіді на співбесідах набрали структурованого вигляду, були логічними, зрозумілими і переконливими.