Без дисципліни великих вершин не досягнути. Для сходження на багатотисячники, якщо висловлюватися альпіністськими метафорами, без належної підготовки не впоратися. Так і в житті — досягнення кар’єрних висот і успіхів у бізнесі вимагає щоденної дисципліни. Як її розвивати, ту дисципліну? З’ясовуємо разом із Jobs.ua, як розвинути в собі цю важливу навичку.
Коли людина лінується вести списки справ, успіху складніше досягнути. Здавалося б, нащо тратити час на записування справ у нотатнику чи заповнення електронної таблиці в Excel? А треба себе до цього привчати. Щоденні робочі завдання, планування на тиждень та місяць, річні цілі, поточні фінансові витрати, та навіть донати на русоріз — якщо людина лінується відстежувати всі ці речі, дорога до успіху подовжується. Чому подовжується? Та банально коли бачите перед собою список виконаних/невиконаних справ, йому легше дати раду. І нічого не забудете, бо записали.
Неприємно згадати наприкінці робочого дня, коли втомлені і хочете відпочити, що треба здійснити важливий дзвінок. Чи прочитати важливу технічну статтю зі своєї спеціальності. Мозок втомлений, ви переносите справу на завтра… і так до нескінченності. Ділові люди одразу вирішують такі справи, розвантажують мозок і займаються наступним завданням.
Переймайте й ви цю звичку.
Це справді дієва пігулка — вимкнути вай-фай і мобільний інтернет, натомість ввімкнути режим польоту. Чому ми часто відволікаємося на соцмережі, на скролінг стрічки новин, замість того, щоб працювати? Та банальні сповіщення відволікають, а мозок, лінива конячка, так і хоче перемкнутися на щось ненапряжне, легке, драйове. На смішні відосики в ТікТоці чи перегляд нового серіалу від Netflix.
Це справді могутній скіл. Про це навіть можна писати в резюме: вмію ігнорувати соцмережі в робочий час.
В багатьох людей з цим пунктом справжні проблеми. Усвідомлюєте, що є така нехороша звичка? Змінюйтеся, це ніколи не пізно зробити. Привчіть себе виходити з дому раніше, за пів години чи годину, якщо живете в місті-мільйоннику. Так гарантовано прибудете раніше. А якщо набагато раніше прибули, завжди є під рукою телефон чи нотатник, щоб:
Коли так міркуєте і так чините, ви завжди у виграші. Бо час не тратите даремно, а час — найцінніший наш ресурс. Не гроші, як багато хто думає. Час. Темпус фугіт (час біжить), казали древні римляни. У відомого британського рок-гурту Muse навіть пісня така є: Time is running out.
Пам’ятаємо про це і не спізнюємось на важливі зустрічі. Так ми показуємо іншій людині/людям — і самому собі — що вміємо контролювати час. А це база тайм-менеджменту — вміння контролювати час, вміння приділити його і роботі, і відпочинку, і сім’ї.
Люди, в яких усе погано з дисципліною, люблять «звалювати» свої невдачі на:
Погодьтеся, з таким підходом далеко не заїдеш. Поки людина не усвідомить, що проблема передусім у ній, прогрес буксуватиме. Звичайно, іноді зовнішні обставини можуть завадити, й інші люди теж, але винахідливий кмітливий мозок завжди викрутиться і знайде рішення. Поламалася машина? Таксі чи метро. Не виспались? Прийміть бадьорий душ і зробіть руханку. Лінуєтеся, не хочете? А, ну тоді зрозуміло. Знову ці зовнішні непереборні обставини.
Отже, підсумуємо. Беріть на замітку найдієвіші поради, викладені в статті, і розвинете навичку дисципліни — а заодно і тайм-менеджмент — до немислимих висот.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.
В цій статті пропонуємо разом з Jobs.ua зануритися в міні дослідження футуристичних професій майбутнього, ще не створених, але в перспективі — цілком осяжних.
Поговоримо разом з Jobs.ua на таку делікатну тему, чи варто соромитися «простих» професій, як-от професія касира.
У цьому матеріалі вашій увазі пропонується цікава й подекуди драматична історія злету й занепаду нідерландських техно піонерів, які змінили ландшафт сучасної цивілізації.
Розбираємося, які перспективи пропонує професія психолога в Україні у 2025 році.