UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Методи управління персоналом
  5. Збільшуємо рівень задоволеності співробітників

Збільшуємо рівень задоволеності співробітників

29.08.2021 457Автор: Лоліта Платошкіна
Збільшуємо рівень задоволеності співробітників

Збільшуємо рівень задоволеності співробітників

29.08.2021     457Автор: 

Дослідження доводять, скільки не вибудовуй авторитетність компанії на ринку праці, все одно залишаться співробітники, що не задоволені певними обставинами на робочому місці. Загалом, не більше 15% робітників справді задоволені та люблять свою роботу. Будь-якому роботодавцю хотілося б, щоб процент незадовільних був нижчий. На жаль, не завжди зрозуміло, що потрібно зробити, щоб збільшити рівень задоволеності співробітників, бо часто справа заключається навіть не в матеріальній складовій.

Загалом, причин незадоволеності співробітників може бути багато. Американські дослідники зазначають, що для великої кількості співробітників хотілося б, щоб компанії більше піклувались про їх здоров'я: медстрахування, підтримка психолога, відповідні умови щодо зручної праці на робочому місці. А ось співробітники віком до 35 років мріють про цікаві завдання, творчі проєкти, професійний розвиток. Але всім робітникам не подобається відсутність зворотного зв’язку від керівництва. Всі ці фактори впливають не тільки на лояльність персоналу, але й на ефективність роботи. Jobs.ua підібрав дієві способи для роботодавців щодо збільшення рівня задоволеності співробітників і знайомить вас з ними в цій статті. 

Побудуйте систему мотивації

Зрозуміло, що матеріальний фактор грає значну роль в мотивації співробітників та ефективній роботі. І все ж таки, існує багато інших способів зацікавити співробітника працювати краще та якісніше. Не думайте, що це пусте. Чи впевнені ви, що запропонувавши вашому співробітнику інше місце роботи з таким самим окладом, він залишиться з вами. Тому цілком зрозуміло, що будь-яка компанія, повинна вкладуватись й в збільшення рівня лояльності співробітників та розвиток корпоративної культури. А саме: змагання ефективності співробітників за грамоти, похвалу, подяку сім’ям тощо; абонементи в зали чи сертифікати за досягнення в роботі. Це може бути й курси підвищення кваліфікації, які дадуть додатковий професійний розвиток. Підвищення по кар’єрних сходах також непогано мотивує персонал до більшої ефективності, особливо тих, хто мріє про це. 

Помічайте та визнавайте співробітників

Можна багато говорити та обіцяти нематеріальні блага для своїх підлеглих, але якщо діло не доходить до визнання, то довіра руйнується. Тому в інтересах роботодавця помічати та визначати успіх своїх підлеглих. Для цього можете скористатися похвалою на зборах чи відзнакою на мітингу серед інших колег. Будь-якому співробітнику приємна увага керівника, особливо серед інших колег чи колективу. 

Прислуховуйтесь до потреб співробітників

Відсутність зворотного зв’язку й справді негативно впливає на задоволеність роботою співробітниками. Але змінити це не так складно. Достатньо влаштовувати зустрічі, можна навіть в неформальній обстановці, щоб опитати підлеглих, прислухатись до їх поглядів, думок й дати зворотну відповідь, якщо в цьому є потреба колективу. Хоча це й віднімає час, зусилля керівника, але натомість надає порозуміння та допомагає вирішенню труднощів. До того ж це формує довіру та прихильність до керівництва.

керівник зі співробітником

Формуйте довіру

Формувати довіру досить складно й довго, а ось втратити швидко й просто. Якщо всі в колективі розуміють, що працюють за результат, то довіра в колективі сама собою підтримується. Коли роботодавець довіряє співробітникам, то це додатково мотивує їх. Довіра колективу роботодавцю формується на виконанні всіх умов співробітництва, на харизмі керівника та його абсолютному лідерстві. Коли роботодавець надає свободу дій співробітникам це також непогано мотивує їх й формує самостійність, відповідальність.

Переглядайте обов’язки співробітників

Переглядання обов’язків співробітників дуже часто привносить ефективні кадрові зміни на користь компанії. Під час подібних змін може виявитись, що деякі співробітники виконують відповідні завдання краще за інших, а деяким завдання даються важче. Все залежить від особистих характеристик та напрацьованих умінь. Якщо бачите, потенціал робітника, то можете делегувати йому певні завдання з метою навчити та надати новий досвід роботи. Це покаже співробітнику можливість розвиватися в компанії, а для компанії це ще одна можливість уникнути монотонної роботи та процесу вигорання робітників.

Грамотно продумайте та пропишіть систему розрядів

Завдяки системі кваліфікації всіх співробітників, ви зможете чітко визначати уміння спеціаліста, який вам потрібен. Окрім цього це допоможе розуміти співробітникам, чого їм не вистачає до підвищення чи переходу від одного кваліфікаційного розряду до іншого. До того ж, у співробітників взагалі з’являється можливість контролювати самостійно цей процес, набуваючи досвіду та умінь. І співробітник розуміє, що в компанії реально побудувати кар’єру та розвиватися.

Налагодження мікроклімату в колективі

Створення комфортної атмосфери в колективі здатен підвищити процент задоволеності колективу на робочому місці. Сюди можна віднести й святкування визначних дат чи днів народження, й створення сучасного інтер’єру в офісі, й підтримання корпоративного духу. Будьте впевнені, коли вашим співробітникам зручно один з одним й цікаво, вони навряд чи захочуть покидати колектив.

Також важливо достатньо часто вимірювати процент незадоволеності спрівробітників в компанії. Це допоможе вирішенню багатьох проблем в подальшому: відтік кадрів, погіршення внутрішнього мікроклімату в колективі, профілактика вигорання кадрів. А якщо помітили збільшення проценту незадоволеності колективу, одразу дійте: визначайте причини та усувайте їх.

Читайте також

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

  • Розміщення вакансій на сайті Jobs.ua19 серпень, 2024

    Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.

  • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

    Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

    Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

↑ Вгору