До ознак хронічної втоми можна віднести в’ялість і погане самопочуття з самого ранку, навіть якщо ви нормально виспались (7-8 годин). Як стверджує Вікіпедія, синдром хронічної втоми призводить до когнітивних труднощів. Простіше кажучи, мозок погано сприймає інформацію, і виконання щоденних робочих обов’язків опиняються під загрозою. Розглянемо разом із Jobs.ua найпоширеніші звички, які ведуть до хронічної втоми.
Що одна звичка, що інша призводять в кінцевому результаті до хронічної втоми.
Ми спеціально поєднали ці дві негативні звички в один пункт, адже одне часто тягне за собою інше. Ми недосипаємо, бо перепрацьовуємо – як на вихідних, так і під час робочого тижня. А за останній рік-півтора границі між особистим життям і роботою настільки стерлися, що ми часто починаємо працювати ще до початку робочого дня, а завершуємо дуже пізно. Звичайно, не всі так живуть і працюють, але для багатьох людей, на жаль, це стало нормою. Але тільки ви можете розірвати це зачароване коло, пам’ятайте про це.
А для мотивації перегляньте підкаст Джо Рогана з Метью Вокером, професором нейронауки та психології у Каліфорнійському університеті (підкаст є на YouTube, щоправда, російською). Метью Вокер також є засновником і директором Центру науки про людський сон. Цілком імовірно, що після переглянутого підкасту ви почнете більше уваги приділяти своєму сну.
Мова і про телевізор, і про весь той щоденний інтернет-трафік, який ми «споживаємо» зі смартфонів, планшетів і комп’ютерів. Хочеться все встигнути, все побачити і бути в курсі всіх новин у світі. Однак це фізично неможливо зробити в 21му столітті. Як наслідок, виникає постійний стрес від усвідомлення цього факту, який згодом переростає в хронічну втому.
Скористайтеся порадами зі статті Цифровий детокс: чому він нам так потрібен, якщо прагнете зменшити свою залежність від ґаджетів та інтернету.
Ми живемо в часи, коли навіть молоді люди вже мають проблеми з хребтом. І не через те, що працюють на важких фізичних роботах. Навіть неправильне сидіння за партою веде до сколіозу, а що вже говорити про багатогодинні «сесії» за Дотою, Контр-Страйком чи Танками? Правильно, хребет перетворюється на запитальний знак. А неправильне положення хребта автоматично дорівнює неправильному положенню – і функціонуванню – всіх внутрішніх органів. Як наслідок – хронічна втома.
Потім відбувається ось що: люди звертаються до мануальних терапевтів, приймають уколи чи п’ють таблетки, які нібито вирішать проблему з хребтом. Але є кращий спосіб, який, щоправда, вимагатиме від вас щоденних зусиль. Це вправи на турніку – підтягування різними хватами і просто вис. Так, щоденний вис на турніку навіть в зрілому віці порятує ваш хребет від небажаних проблем із здоров’ям.
Привчайте себе до турніка, подружіться з ним. І для цього навіть не потрібно виходити на вулицю: в інтернеті ви знайдете чималий вибір турніків, які можна встановити вдома. Чи в офісі. Це найкраща профілактика для проблем із хребтом для усієї сім’ї – звісно, якщо у вас відсутні протипоказання для виконання подібних вправ. У такому випадку краще проконсультуйтеся з лікарем, щоб не нашкодити собі.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».