Хореограф
Неважливо, хто виконує танець (група хлопчиків або кордебалет) руху в ньому завжди пов'язані один з одним, а не хаотичні. Це результат хореографічної роботи. Хореограф працює з танцюристами, щоб додати їх рухам завершеність, яка предстає перед глядачами у вигляді танцювального твору. Деякі хореографи використовують свої навики для переробки вже існуючих танців, інші за допомогою техніки на зразок контактної імпровізації створюють абсолютно нові роботи.
Хореограф проводить тренування з танцюристами, увечері відвідує і оцінює їх виступ, а в решту часу займається адміністративною роботою. Ще хореограф розробляє ідеї, проводить оцінювання і відбір танцюристів, підбирає костюми, музику і т.д.
Специфіка роботи хореографом:
У всіх жанрах на одну, дві або декілька сотень виконавців - тільки один хореограф. У такому конкурентному середовищі виживають лише самі креативні і оригінальні майстри.
Робота для хореографа:
Хореографів можна зустріти в танцювальних компаніях, в театрах мюзиклів, в опері, на телебаченні, на зйомках фільму, на фестивалях, на круїзних суднах і навіть на подіумі.
Особисті якості:
- Танок: strong> хореографи повинні прекрасно знати танець і самі вміти танцювати, нехай і не феноменально.
- Організаційна робота: strong> Ви можете відкрити власну компанію і відповідати за все, що стосується її роботи, за створення, промоушн та організацію твору (в цих областях організаційні навички також корисні). Ви можете влаштуватися на роботу в якості художнього директора компанії і будете зобов'язані виконувати особливі вимоги, покладені на вас контрактом. Вам доведеться планувати кожну репетицію так, щоб вона проходила ідеально, тому що репетиційне місце і час недешево й складно знаходяться. Li>
- Спілкування: strong> Важливо вміти створити та підтримати контакти не тільки з танцюристами, але і з техніками (для реплік, сценічних інструкцій, керування освітленням і т.п.), з іншими артистами, які зустрінуться вам по роботі (музиканти, дизайнери сцени і костюмів), і навіть з людиною, яка буде робити флаєри, афіші та квитки для виступу!
- Творчість: strong> хореографи шукають натхнення навколо себе. Щоб створювати ідеї, необхідно відчувати весь світ мистецтва скульптуру, фотографію, текст, музику, що завгодно. Хореографічна робота, що демонструє добре розвинуті теми та ідеї, цікава і захоплююча. Незважаючи на те, що оригінальність в ній життєво важлива для успіху, важливо вміти аналізувати твори інших хореографів і використовувати їх досвід, збагачений вашої особистісної інтерпретацією. Li>
Зарплата і перспективи професії хореографа:
Кількість робочих годин буває різною, але робочий день хореографа частіше довгий, чим короткий. Платять йому від $15000 до 30000 в рік і вище, коли хореограф стає відомим. Проте багато пропозицій роботи засновано на вільній зайнятості і тому оплачуються не дуже добре, тому часто хореографи займаються ще і викладацькою, професійною танцювальною діяльністю, або ж працюють взагалі не в області мистецтва, особливо на початку кар'єри.
Робота хореографом в Україні:
А ви знаєте, що професія хореографа не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Хореограф, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.
Також пам'ятайте - успішний Хореограф не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.
Якщо ж ви вже вирішили, що Хореограф – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати хореографа, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.