UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Вибір професії - список затребуваних професій
  3. Працівники культури, кіно і театру
  4. Диригент

Диригент

Від майстерності диригента залежить якість звучання хору або оркестру. Помах диригентської палички і музиканти стають єдиним цілим. Музиканти бачать диригента наскрізь і відчувають щонайменші нюанси його настрою.

Специфіка роботи дирижером:

Диригент професія штучна, ексклюзивна, якій навчити практично не можна. Диригентом треба народитися. До цієї професії йдуть роками, і навряд чи ви знайдете вакансію диригента в кадрових агентствах.

Робота для дирижера:

Професійний хор (оркестр), музичні школи і ін.

Особисті якості:

    Головне завдання диригента захопити музикантів, повести за собою. Оркестр - це команда. А в команді повинен бути лідер, який візьме на себе всю відповідальність.

Зарплата і перспективи професії дирижера:

Починати будувати кар'єру диригенту потрібно ще в час навчання - постарайтеся влаштуватися в який-небудь професійний хор (оркестр), щоб "забити" собі цікаве місце після випуску. Інакше, знайти роботу, довести, що ви чогось коштуєте як музикант, буде складно.

У Європі музиканти отримують не менше $3000, в США - $10000, а диригент Нью-йоркського симфонічного оркестру заробляє більш $20000 в місяць. У нас зарплати незрівнянні із західними - від $200 до $2000. Втім, досвідчений, знаменитий диригент і в Україні отримує тисячі доларів за серію виступів або гастролі.

Профільна освіта:

Перш ніж встати за диригентський пульт, необхідно здобути спеціальну освіту. Починається вона з музичної школи - це перший і обов'язковий етап. Потім можна поступати в середній спеціальний учбовий заклад - музичне училище або у вище - академію або консерваторію. Диригентів готують військові консерваторії і музично-педагогічні інститути. Державним стандартом передбачено дві спеціальності, які може вибрати майбутній диригент "Хорове диригування" або "Диригування оперно-симфонічним оркестром". Другу можна отримати тільки у вузі.

Робота дирижером в Україні:

А ви знаєте, що професія дирижера не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Диригент, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.

Також пам'ятайте - успішний Диригент не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.

Якщо ж ви вже вирішили, що Диригент – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати дирижера, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору