UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Вибір професії - список затребуваних професій
  3. Юристи, нотаріуси, політологи
  4. Лобіст (GR-специалист)

Лобіст (GR-специалист)

Основна функція лобіста - налагодження зв'язків компанії, яку він представляє, з органами державної влади. До речі, ця робота не має нічого спільного з банальним підкупом. Завдання лобіста - не вирішення конкретної проблеми, а встановлення неформального діалогу.

Специфіка роботи лобістом:

Методи роботи вітчизняної влади - закриті і непрозорі, "достукатися" до чиновників людині "з вулиці" практично неможливо. Тому перша і найголовніше умова успішної кар'єри в GR-сфері - особисті контакти і знайомства з представниками держорганів. А такі зв'язки зазвичай налагоджуються ще до приходу в GR.

Робота для лобіста:

GR-фахівці потрібні в компаніях, чия діяльність так чи інакше залежить від органів державної влади. В першу чергу, це компанії-лідери регіонального рівня.

Особисті якості:

    Основа діяльності GR-фахівця - хороші комунікаційні здібності. А для реалізації крупних GR-проектів, що включають безліч заходів, буде потрібно талант організатора.

Зарплата і перспективи професії лобіста:

У сфері Government Relations (зв'язки з органами державної влади) навряд чи можна зробити стрімку кар'єру: найчастіше лобістами (GR-фахівцями) стають люди, що не один рік присвятили державній службі. Проте попит на "джіарщиків" росте з кожним роком. Початковий рівень заробітку лобістів - декілька тисяч доларів в місяць. Керівники GR-відділів отримують близько 7000 доларів, фахівці вищого розряду - близько 15 тисяч. "Зірки" джіару - це люди, що вийшли на принципово інший рівень рішення питань. Крім фіксованих зарплат для них діє спеціальна система бонусів і компенсацій. Ці цифри можуть доходити до мільйона доларів.

Профільна освіта:

Найбільших успіхів у сфері GR досягають випускники юридичних, економічних, соціологічних і політологічних факультетів (загалом, дипломовані гуманітарії).

Робота лобістом в Україні:

А ви знаєте, що професія лобіста не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Лобіст (GR-специалист), потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.

Також пам'ятайте - успішний Лобіст (GR-специалист) не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.

Якщо ж ви вже вирішили, що Лобіст (GR-специалист) – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати лобіста, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору