UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Вибір професії - список затребуваних професій
  3. Журналісти, редактори, поліграфісти
  4. Тележурналіст

Тележурналіст

Кар'єру на телебаченні починати краще з посади кореспондента. Ви навчитесь готувати репортажі, вмонтовувати і озвучувати матеріали, працювати з режисером і редактором. На відміну від телеведучих, які велику частину часу проводять в студії або кабінеті, кореспонденти знаходяться там, де відбувається найцікавіше.

Специфіка роботи тележурналістом:

Є два види сюжетів для програм, які йдуть в записи, і репортажі для новин. Якщо в першому випадку у журналіста є час обробити відзнятий матеріал, написати красивий закадровий текст, то в новинах найголовніше - швидкість. Працювати потрібно в скаженому темпі всі вирішують хвилини. І ось коли все вдалося, і в останню мить ви встигли відправити сюжет до телекомпанії, опиниться, що для вашого матеріалу в ефірі не вистачило часу. Образливо? Так, але до цього теж потрібно бути готовим.

Робота для тележурналіста:

Телебачення.

Особисті якості:

    Головна якість журналіста - цікавість.

Зарплата і перспективи професії тележурналіста:

Якщо ви зацікавите керівника програми, то на перший час ваш заробіток складе $50-100 за три-п'ятихвилинного сюжет. Потім ви можете стати штатним співробітником і замість гонорарів отримувати стабільну зарплату від $700-1000 і вище в місяць (зарплата залежить від ваших обов'язків та бюджету телеканалу). А далі можна піти по одному з двох шляхів.

  • Перший "вертикальний ріст": від кореспондента до редактора, режисера, продюсера, шеф-редактора або навіть керівника каналу.
  • Другий - "горизонтальний": залишатися кореспондентом або ведучим програм, але переходити на телеканали з більш високою зарплатою.

Робота тележурналістом в Україні:

А ви знаєте, що професія тележурналіста не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Тележурналіст, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.

Також пам'ятайте - успішний Тележурналіст не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.

Якщо ж ви вже вирішили, що Тележурналіст – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати тележурналіста, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору