UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Вибір професії - список затребуваних професій
  3. Журналісти, редактори, поліграфісти
  4. Науковий редактор

Науковий редактор

Науковий редактор редагує рукописи певного тематичного напряму. Перевіряє чи відображені в роботах новітні досягнення науки, зміни в законодавстві, чи враховані авторами зауваження рецензентів і вимоги по доопрацюванню матеріалу. Перевіряє правильність написання термінів, цитат і цифрових даних, написання імен, символів, одиниць вимірювання та ін.

Розглядає рукописи, що поступили, і рецензії на них, готує висновки про можливість їх видання. Консультує редакторів свого напряму про новітні вітчизняні і зарубіжні досягнення в цій області. Бере участь у вирішенні питань, пов'язаних з художнім і технічним оздобленням робіт, в складанні тематичних планів, в підборі рецензентів, підготовці договорів з авторами і рецензентами.

Специфіка роботи науковим редактором:

Необхідно добре володіти російською мовою, щоб редагувати професійну ("пташину") мову, не спотворюючи сенсу тексту. Часто потрібно знання англійської або іншої іноземної мови для редагування перекладних матеріалів. Оскільки робота проходить "на стику" професій, науковий редактор повинен стежити за розвитком своєї області знань і удосконалюватися в редагуванні.

Робота для наукового редактора:

Видавництва ділової і спеціальної літератури.

Особисті якості:

    • Аналітичні здібності
    • Уважність
    • Посидючість
    • Копіткість
    • Уміння висловлювати свої думки усно і письмово

Зарплата і перспективи професії наукового редактора:

Від $950 і вище, залежно від конкретної області.

Робота науковим редактором в Україні:

А ви знаєте, що професія наукового редактора не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Науковий редактор, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.

Також пам'ятайте - успішний Науковий редактор не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.

Якщо ж ви вже вирішили, що Науковий редактор – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати наукового редактора, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору