По состоянию на сентябрь 2008 в Эстонии отмечается самый низкий уровень безработицы среди стран Балтии. В Эстонии он составил 4,2 %, в Литве — 4,6%, в Латвии — 6,8%.
Эстонские компании стремятся сократить число увольнений, гибко применяя виды занятости.
Например, компания Norma ходатайствует перед эстонской Трудовой инспекцией о применении частичной трудовой занятости на своих заводах.
Простой российских и украинских автомобильных заводов в течение 3-4 недель. а также 2-4-недельный простой западных клиентов сократит производство компании Norma. Частичная занятость грозит 898 работникам. 687 из них будут иметь не полностью заняты 3 месяца, а 211 - один.
Администрация компании расчитывает, что эти мероприятия продлятся до 28 февраля 2009 года. В разосланном клиентам письме указано, что что с марта 2009 года ситуация должна начать стабилизироваться.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.