Еще недавно независимые эксперты с гордостью констатировали, что отечественная экономика развивается по западному образцу, где главную роль в формировании национального продукта играет потребитель.
Последние две пятилетки доля услуг в структуре украинского ВВП стабильно увеличивалась. Однако для нашей страны такая модель оказалась слишком рискованной.
Резкое обнищание населения в период кризиса и сворачивание кредитования спровоцировали обвал потребления.
В отличие от западных стран скудный отечественный бюджет не позволил власти поддержать внутренний спрос. Как следствие, уровень падения ВВП оказался одним из самых высоких не только в Европе, но и на всем постсоветском пространстве. Теперь миссия локомотива экономики снова переходит к промышленникам.
Основную долю национального продукта развитых стран формирует сфера услуг (64%), около трети (32%) приходится на производство и 4% — на сельское хозяйство. По данным Госкомстата,
с 2001 по 2007 гг. доля услуг (включая госучреждения) в отечественном ВВП увеличилась с 44,7 до 51,7%, промышленности — лишь с 27,1 до 28,2%, сельского хозяйства — ужалась с 14,4 до 6,6%.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.