Плануєте здобувати освіту в іноземному університеті? Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Переїзд в іншу країну — ще той клопіт, що там казати. Не дивно, що в поспіху можна забути важливі речі, а потім слізно просити родичів по телефону, щоб терміново вислали документ, улюблену іграшку чи кофтинку. Та передусім подбайте про те, щоб не забути жоден документ. Побути без улюбленої іграшки можна день-другий, це не критично. А от залишений вдома документ обернеться чималими проблемами.
Ось універсальний список документів, які знадобляться для навчання за кордоном. Та пам’ятайте, що в кожному окремому випадку цей список доведеться підкорегувати:
Маєте дома електронну вагу? Якщо ні, позичте. Вона знадобиться вам для зважування багажу, щоб не переплатити за кілька зайвих кг вартість квитка (а то й більше!). Ще одна корисна річ, щоб компактно скласти валізу — вакуумні мішки. Вони зекономлять багато місця у валізі.
Звичайно ж, подбайте про надійний рюкзак чи дорожню сумку. Навряд чи в іншій країні ви сидітимете весь час на одному місці. Для ноутбука теж обзаведіться сумкою, якщо досі не придбали.
Навіть недорогі пам’ятні сувеніри, подаровані новим друзям чи сім’ї, в якій оселитесь, сприятимуть налагодженню приятельських стосунків. А якщо житимете в гуртожитку, візьміть із собою цікаві магнітики, листівки та буклети про рідне місто. По-перше, хороший сувенір іншим студентам на пам’ять, по-друге — іноземці познайомляться з вашим рідним містом, нехай і заочно. А в майбутньому, можливо, захочуть відвідати Україну.
Які форс-мажорні обставини можуть трапитися, коли прибудете в пункт призначення? Три найголовніші речі, через які вони найчастіше виникають: ліки, мобільний та інтернет зв’язок, фінанси. Подбайте про запас необхідних ліків, прихопіть «трійцю» обов’язкових (протизастудні, від головного болю, активоване вугілля). Запас грошей на перший час — 200-300 доларів чи євро. Після прибуття одразу дізнайтеся, де розташовані у вашій місцевості кав’ярні з безкоштовним Wi-Fi.
І, нарешті, не забудьте про перехідники для розеток. Поцікавтеся заздалегідь, чи вони вам знадобляться. Якщо вирушаєте в США, Ізраїль, Британію, Японію, Канаду чи Австралію — будьте певні, знадобляться. Гарного і плідного навчання!
Як взаємодіяти з такими людьми, які вічно мають рацію, дізнавався Jobs.ua.
Чим такі ігри стануть у пригоді працівникам вашої компанії? Щоб пройти подібну гру, доведеться співпрацювати. Всі свої дії ви змушені координувати з іншим гравцем чи навіть з кількома.
До відмов не звикати кожній людині, ми стикаємося з ними щодня. Але чи варто реагувати на відмову як остаточний вердикт? Портал з пошуку роботи Jobs.ua пропонує з’ясувати, як реагувати на відмови так, щоб співрозмовники вас почули.
Портал з працевлаштування Jobs.ua дізнавався, які перспективи має legaltech, юриспруденція 21-століття на стику традиційних підходів і сучасних технологій.
Люди схильні плутати бодігардів і охоронців, ставлячи між ними знак рівності. Проте це не так, охоронець не завжди надає клієнту послуги фізичного захисту.