Українські біженці в своїй більшості – це не ті біженці, які волітимуть сидіти на соцдопомозі і нічого не робити. Не буде перебільшенням зауважити, що наші біженці досить органічно вписалися в європейський ринок праці. Довідаємося разом із Jobs.ua, чому це так.
Для наших біженців відкриттям стало те, наскільки повільною та неповороткою може бути бюрократія в таких, здавалося б, розвинених країнах Європи як Німеччина чи Іспанія. Певні бюрократичні процедури заважають швидко влаштуватися на роботу, знайти житло чи відкрити рахунок в банку. Всі перешкоди, які виникають в наших біженців в країнах Європи, перераховувати не будемо, але навіть вищезгадані можуть створити певні труднощі, і це на додачу до всього того стресу, який супроводжує людину в чужій країні в умовах вимушеного переселення.
І попри це, сотні тисяч українських біженців вже знайшли собі роботу в країнах, які надали їм прихисток. А декілька мільйонів подалися на спеціальну програму, що дозволяє їм працювати, навчатися і отримувати медичну допомогу в Європейському Союзі упродовж трьох років.
На додачу до комплексної підтримки урядом наших біженців ЄС також запустив сайт з вакансіями на висококваліфіковані посади. Останні місяці також примітні появою україномовних онлайн-сервісів, які допомагають із складаннями супровідних листів та резюме мовами європейських країн. Звичайно, чимало допомоги надають україномовні спільноти та волонтери на місцях.
До речі, про це варто згадати окремо, адже такі випадки безпосередньо стосуються теми цієї статті. Приміром, українська біженка, яка опинилася в Данії, заснувала компанію Startup Ukraine. Метою діяльності цієї компанії є допомога українським жінкам із магістерськими дипломами та досвідом роботи на кваліфікованих посадах. Анна Петрова, так звати засновницю компанії, вважає, що висококваліфікованій працівниці не захочеться піти на низькооплачувану роботу в умовній Німеччині чи Данії. Складно не погодитися з цими словами, тому засновниця Startup Ukraine взялася активно допомагати біженкам-українкам з відкриттям бізнесу в Західній Європі.
Якщо взяти до уваги той факт, що чимало низькооплачуваної роботи відійшло саме нашим біженцям, можна загалом стверджувати, що успіх на європейському ринку праці таки спостерігається. Звичайно, коли ти у скруті, а твій диплом не визнають через певні бюрократичні перепони чи юридичні нюанси, ти будеш хапатися за першу-ліпшу роботу. І загалом, значних проблем з пошуками роботи не спостерігалося в тих біженців, які змогли швидко вирішити особисті проблеми (догляд за дітьми).
Окрім того, допомогу самих європейців, які співчувають подіям в Україні, теж не варто скидати з рахунків. Ці люди сприяють працевлаштуванню наших біженців, допомагають фінансово чи надають цінні консультації з тих чи інших питань. Словом, світ не без добрих людей, і чимало наших українців за кордоном відчули це на собі.
Тоді зло мало одне обличчя. Сьогодні — інше, але суть та сама: імперські амбіції, зневага до людського життя.
День памʼяті — це не лише про минуле. Це про вибір, який ми робимо сьогодні: стояти за свободу, за життя, за правду! Слава Україні! Героям Слава!
Портал Jobs.ua розповідає, що потрібно знати про рукостискання в контексті ділового етикету.
В цій статті пропонуємо познайомитися з деякими цікавими способами заробітку, коли людина фактично заробляє гроші, не роблячи при цьому абсолютно нічого.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.
В цій статті пропонуємо разом з Jobs.ua зануритися в міні дослідження футуристичних професій майбутнього, ще не створених, але в перспективі — цілком осяжних.