Чимало людей мріють перетворити хобі на прибутковий бізнес. Але чи багатьом це насправді вдається? Портал з працевлаштування Jobs.ua вирішив поцікавитися в своїх читачів, що вони думають з приводу цього питання. Результати опитування – далі в статті.
Отже, питання звучало так: «Чи можуть хобі впливати на кар’єру чи стати підґрунтям для прибуткового бізнесу?» Думки опитаних розділилися. За перший варіант – Так, можуть, це мій випадок – висловилися 27% респондентів. За другий варіант – Ні, хобі і робота є різними видами діяльності для мене – віддали свої голоси 4% користувачів. І, нарешті, третій варіант – Знаю випадки, коли хобі переростало в прибуткову справу – вподобали 69% респондентів.
Як бачимо, абсолютна більшість відвідувачів нашого сайту, які побажали взяти участь в опитуванні, вважають, що так – наші улюблені заняття поза роботою можуть впливати на кар’єру. А для когось навіть стануть (чи вже стали) хорошим стартом для прибуткового бізнесу.
На кар’єру і загалом на роботу, скажемо так. По-перше, наші улюблені заняття стають чудовою віддушеною після робочих буднів. А якщо врахувати постійні тривоги і стрес, пов’язані з війною – тим більше. Чудово, якщо ваше хобі в перспективі можна монетизувати: ви ходите в зал багато років, і вам є чим поділитися з іншими людьми про тонкощі фітнесу – чудово, ви можете за невелику винагороду допомогти іншим людям почати займатися своїм здоров’ям. Або ж ви любите вирощувати рослини, а соковита зелень, тим паче вирощена взимку чи навесні – це ж маленький Клондайк, чи не так? Так, ви не заробите всі гроші світу, якщо не масштабуєте цю справу, але навіть невеликий фінансовий дохід в наш час – це вже величезний плюс до сімейного бюджету.
По-друге, улюблені заняття допомагають нам всебічно розвиватися. І здобувати нові знання, які теж невідомо коли можуть стати вам у нагоді. Можливо, вам давно набридла теперішня робота, і ви подумуєте про перехід в нову сферу діяльності. В такому разі вам краще приглянутися до своїх хобі, почитати і поцікавитися в інтернеті успішними кейсами інших людей. Тим паче, багато хто з підприємців-початківців зазначає, що їхнє захоплення приносило дохід у той момент, коли стара робота починала набридати.
Якщо всерйоз роздумуєте над тим, щоб перетворити хобі на прибуткову справу – зверніть увагу на урядову програму «єРобота». Ця програма має декілька напрямків. Приміром, «Своя справа» – започаткування або розвиток власного бізнесу, можна отримати грант в розмірі від 50-ти до 250-ти тис. грн. Або «Свій сад» – на розвиток садівництва, ягідництва чи виноградарства: можна отримати від держави 140-400 тис. грн. на 1 гектар.
Звичайно, для отримання гранту від держави вам доведеться створити привабливий бізнес-план та мати чітку ідею того, як перетворити своє хобі на прибуткову справу.
Пропонуємо вам зануритися в історію появи сенсаційної іграшки, а також з’ясувати, в чому полягає секрет її популярності.
Ігри цікаво не лише грати, а й розробляти. Вас приваблює сфера геймдеву, хочете спробувати себе в розробці комп’ютерних чи мобільних ігор? Давайте поговоримо на цікаву тему, а саме з чого розпочати в геймдеві новачку.
Кризові ситуації через біль і його долання дають потенціал для росту. Розглянемо разом з Jobs.ua, як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення.
Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?
Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.