UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Новини України і світу
  4. Блог Jobs.ua
  5. Чи можуть хобі впливати на кар’єру чи стати підґрунтям для прибуткового бізнесу?

Чи можуть хобі впливати на кар’єру чи стати підґрунтям для прибуткового бізнесу?

4.04.2023 644
Чи можуть хобі впливати на кар’єру чи стати підґрунтям для прибуткового бізнесу?

Чи можуть хобі впливати на кар’єру чи стати підґрунтям для прибуткового бізнесу?

4.04.2023     644

Чимало людей мріють перетворити хобі на прибутковий бізнес. Але чи багатьом це насправді вдається? Портал з працевлаштування Jobs.ua вирішив поцікавитися в своїх читачів, що вони думають з приводу цього питання. Результати опитування – далі в статті.

Хобі vs. Кар’єра/бізнес

Отже, питання звучало так: «Чи можуть хобі впливати на кар’єру чи стати підґрунтям для прибуткового бізнесу?» Думки опитаних розділилися. За перший варіант – Так, можуть, це мій випадок – висловилися 27% респондентів. За другий варіант – Ні, хобі і робота є різними видами діяльності для мене – віддали свої голоси 4% користувачів. І, нарешті, третій варіант – Знаю випадки, коли хобі переростало в прибуткову справу – вподобали 69% респондентів.

Як бачимо, абсолютна більшість відвідувачів нашого сайту, які побажали взяти участь в опитуванні, вважають, що так – наші улюблені заняття поза роботою можуть впливати на кар’єру. А для когось навіть стануть (чи вже стали) хорошим стартом для прибуткового бізнесу.

Як наші хобі впливають на кар’єру?

На кар’єру і загалом на роботу, скажемо так. По-перше, наші улюблені заняття стають чудовою віддушеною після робочих буднів. А якщо врахувати постійні тривоги і стрес, пов’язані з війною – тим більше. Чудово, якщо ваше хобі в перспективі можна монетизувати: ви ходите в зал багато років, і вам є чим поділитися з іншими людьми про тонкощі фітнесу – чудово, ви можете за невелику винагороду допомогти іншим людям почати займатися своїм здоров’ям. Або ж ви любите вирощувати рослини, а соковита зелень, тим паче вирощена взимку чи навесні – це ж маленький Клондайк, чи не так? Так, ви не заробите всі гроші світу, якщо не масштабуєте цю справу, але навіть невеликий фінансовий дохід в наш час – це вже величезний плюс до сімейного бюджету.

По-друге, улюблені заняття допомагають нам всебічно розвиватися. І здобувати нові знання, які теж невідомо коли можуть стати вам у нагоді. Можливо, вам давно набридла теперішня робота, і ви подумуєте про перехід в нову сферу діяльності. В такому разі вам краще приглянутися до своїх хобі, почитати і поцікавитися в інтернеті успішними кейсами інших людей. Тим паче, багато хто з підприємців-початківців зазначає, що їхнє захоплення приносило дохід у той момент, коли стара робота починала набридати.

Хобі, бізнес і гранти від держави

Якщо всерйоз роздумуєте над тим, щоб перетворити хобі на прибуткову справу – зверніть увагу на урядову програму «єРобота». Ця програма має декілька напрямків. Приміром, «Своя справа» – започаткування або розвиток власного бізнесу, можна отримати грант в розмірі від 50-ти до 250-ти тис. грн. Або «Свій сад» – на розвиток садівництва, ягідництва чи виноградарства: можна отримати від держави 140-400 тис. грн. на 1 гектар.

Звичайно, для отримання гранту від держави вам доведеться створити привабливий бізнес-план та мати чітку ідею того, як перетворити своє хобі на прибуткову справу.

Читайте також

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 грудень, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 грудень, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 листопад, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


Часто шукають

↑ Вгору