Відомо, що людина створена певним чином так, що пошуки «кращого», у тому числі й життя, є частиною її власної особистості. Вважаючи, що здатна на більші заробітки та не бажаючи «пересиджувати» непрості економічні часи «вдома», людина часто й цілком усвідомлено вдається до пошуків роботу на ринках праці інших держав.
Вирішивши працювати за кордоном, людина також повинна й розуміти можливі складнощі та, навіть, ризики, що можуть спіткати її протягом шляху до іноземного роботодавця чи потім. Думаючи про те, з чого почати пошуки, які документи потрібно підготувати, шукати роботу власноруч чи ризикнути та звернутися за допомогою до популярної агенції-посередника, шукачі потрапляють у стан невизначеності та невпевненості, чим вміло користуються численні шахраї.
Щоб не перетворити бажаний заробіток на додаткові витрати та більш суттєві проблеми, потрібно виважено й серйозно поставитися до питання праці за кордоном.
Перш ніж приступати до пошуку вакансій за кордоном, визначитеся на ринку праці якої країни ви збираєтесь шукати роботу. Готовність працювати «де-небудь» - шлях у нікуди, що може призвести до серйозних проблем, створюючи ситуації до яких потрапляли численні авантюристи, намагаючись отримати над високі але безпідставні заробітки за кордоном.
Зрозумійте ким ви хочете та можете там працювати. Враховуючи те, які спеціальності найбільш затребувані на місцевому ринку праці, зрозумійте чи маєте ви достатній рівень вмінь, щоб стати конкурентоздатним шукачем-іноземцем. До речі, у багатьох випадках, рівень вашого володіння потрібними іноземними мовами, може «вирішувати все».
Звичайно, для фахівця з високою кваліфікацією.(навіть з поганим знанням мов) не буде дуже складним знайти роботу, зокрема у сферах робітничих спеціальностей, що потребують кваліфікації робітника, у напрямку програмування та інженерії, медичній сфері та у «високотехнологічних» сегментах різних індустрій.
Для тих, хто згоден, може знайтись й робота, що не передбачає зовсім ніякої професійної підготовки. Для цього краще не зупиняти свій погляд на певній країні а бути готовим до переїзду туди, де такі робітники потрібні. У сфері промисловості багатьох розвинених та «не зовсім» країн, на місцевих заводах, складах чи у супермаркетах та магазинах часто потрібні робітники-різноробочі, яких можна стажувати та навчати прямо на місці роботи. Для багатьох таких вакансій встановлено високий віковий ценз, й навіть люди «під 60» теоретично можуть претендувати на працевлаштування за такими вакансіями. Зрозуміло, що перевага все одно буде надана більш молодим кандидатам та ще, треба бути готовими до невисоких заробітків, які, у більшості випадків, обумовлює така некваліфікована праця.
Працювати за кордон українці їдуть, маючи різні цілі. Хтось потребує короткострокових але гідних заробітків, хтось намагається реалізувати існуючий в нього потенціал саме на іноземному ринку праці, комусь цікаво побачити світ а хто-небудь намагається таким чином просто потрапити «за кордон» та у будь-який спосіб залишитися там, прагнучі примар «європейського життя».
У будь-якому разі довготривале знаходження далеко від батьківщини та рідних, на території де діють інші, іноді, незвичні закони – не самий спокійний час в житті людини, й до цього треба також поставитися серйозно.
По-перше, це означає лише легальну поїздку, яка заздалегідь вивірена та відповідає фінансово та документально потрібним вимогам, які можуть мати законодавства країн візиту. Треба пам’ятати, що робота за кордоном, майже в усіх випадках потребує спеціальної робочої візи, без якої ви будете вважатися порушником законів. Ніяка інша віза окрім робочої не дає підставу вам заробляти гроші, працюючи на роботодавців місцевого ринку праці.
Починаючи пошуки такої роботи, будьте обережними та майте професійні відношення лише з тими посередниками, діяльність яких ліцензована Міністерством соціальної політики України. Якщо, ви шукаєте працевлаштування самостійно та самі виходите на роботодавця-іноземця, потурбуйтеся про те, щоб з його боку були правильно оформлені всі потрібні папери, зокрема запрошення до роботи, проект контракту, необхідні страхування та інші, що обумовлені законодавством країни резидента.
Потурбувавшись про всі «технічні» аспекти вашої робочої подорожі, зрозумійте й те моральне навантаження, що відчуває людина у таких ситуаціях. Навіть, жадаючи нових «іноземних» вражень, людина повинна знати, що у певний час, наприклад, хвороби, вона може опинитися серед суспільства, яке не тільки не зрозуміле за побутом, но й має певний мовний бар’єр, що буде заважатиме, необхідному щодо випадку, спілкуванню.
Також, досить негативним цей час може виявитися й для вашого найближчого оточення, що ви залишаєте вдома, чекати на вас та перейматися можливими негараздами вашої задумки. Й батьки, й діти відчувають у таких випадках достатній стрес, тому варта розуміти чи є реальна необхідність у здійсненні таких заходів у вашому житті. Чи можливо, реалізація та гідні заробітки існують й в Україні, й той час, що необхідний для їх досягнення вартий того, щоб створювати небезпечних ситуацій для себе та своїх родин.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.