UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Все про роботу
 4. Ваше здоров'я
 5. Дієві способи, як не думати про роботу вдома

Дієві способи, як не думати про роботу вдома

1.10.2020 478Автор: Олександр Мавлідінов
Дієві способи, як не думати про роботу вдома

Дієві способи, як не думати про роботу вдома

1.10.2020     478Автор: 

Розуміння необхідності залишати роботу «за порогом», перед дверима дому, через деякий час, приходить до кожної працюючої людини, проте, «узяти й просто залишити», буває доволі складним завданням, у деяких випадках – майже нездійсненним.

Гарною роботою, людина завжди, а особливо в теперішні буремні часи, дорожить, а якщо її робота – це справа, якою вона займається залюбки, вимоги «не заносити» свої робочі справи додому сприймаються, навіть, неприродньо.

За статистикою численних соціологічних досліджень, майже половина працівників продовжують, навіть, вдома періодично перевіряти робочу пошту, при тому, що не мають таких спеціальних обов’язків. На думку більшості респондентів, що потрапили до цієї категорії, ця звичка дозволяє «тримати рук на пульсі» професійного життя, завжди бути готовим та не займає надто багато часу. Учасникам досліджень пропонували пройти маленький експеримент- перевірити поштові скриньки та відповісти на декілька не складних за «робочих запитань» у листах, фіксуючи при цьому час.

Респонденти, що погодилися на експеримент були вкрай здивовані. Коли побачили скільки часу, в середньому, в них віднімають такі прості процедури, як вмикання комп’ютера, перехід до поштового сервісу, відкривання листів, читання та написання короткої відповіді. У випадках, коли пошта вдома перевіряється кілька разів на день, на приклад на вихідних – сумарний час, що робота забирає у відпочинка людини та його близьких, сягав показників у три та, навіть, більше години.

Можна посперечатися, апелюючи до того, що три зайві години, що людина присвячує улюбленій справі – це самісінький плюс. Але, інші дослідження виявили надто високий процент швидкого професійного вигоряння, саме в тих працівників, хто має таку звичку, як «доробляти» вдома. Погодьтеся, що це вже доволі серйозна загроза, що наражає на небезпеку як бажану роботу, так й здоров’я людини, нерідко призводячи до появи зайвих проблем у відносинах в родині.

Тому не треба сперечатися, а краще зрозуміти необхідність «пере налаштування» своїх думок, після кінця робочого дня, перед приходом додому. А для того, щоб це вдалося швидко та без нервової напруги, пропонуємо кілька дієвих порад, як привчити себе до виключного відпочинку, перетинаючи поріг оселі.

роботу додому

Справі – час, причому, час лімітований

Ті, хто зміг й кинув палити, зрозуміють одразу, що таке «домовитися із самим собою». Та, навіть, й люди, що не мали взагалі цієї шкідливої звички, хоча би раз у своєму житті, стикалися з тим, як ця «мантра» працює.

Тож, треба домовитися з собою, що працювати вам можна лише протягом терміну, що ви самі встановлюєте. До звичайного таймінгу, що ви витрачаєте на роботу, згідно з вашим договором, та дорогу до неї, сміливо накиньте пару годин, по одній на перед робочий термін, та на після робочий.

Перша година допоможе вам налаштуватися на роботу, зібратися з думками, підготуватися та т.і. Остання – дозволить проаналізувати перебіг робочого дня, відмітити термінові справи на ранок, та, можливо, разок перевірити вдома ту саму пошту, звичайно, якщо від роботи до оселі не далеко. Головне, забороніть собі робити будь що, пов’язане із роботою, після того. як додаткова година буде вичерпана.

Плануйте «по хвилинах»

Й знову без наявності ретельно складеного плану, мало що вийде з такої затії. Вам треба розписати свій день, а особливо його частину, що починається ввечері після роботи, буквально по хвилинам. Якщо подумати, то завжди можна знайти чим корисним ви можете зайнятися вдома.

Навіть, якщо таких справ немає, займіть себе будь-чим, щоб не витрачати цей час на думки про роботу та тероризування поштових скриньок. Посумував таким чином за улюбленою роботою, ви з більшим ентузіазмом розпочнете свій наступний робочий день.

Роботу додому? Це не про вас

Звичайно, мова не йде про відмову від виконання чогось дійсно термінового та вкрай важливого. Таке трапляється не часто й вам має вистачати робочого часу на те, щоб виконувати свої завдання. Ну, добре, буває що й не вистачає. Але, це нічого не міняє. Окрім надтермінових завдань з порятунку світу, навчиться казати «ні», навіть, якщо шеф натякає на те, що «можна подивитися ці папери сьогодні вдома».

Таку роботу, краще переносити на наступний ранок, та навіть, приходити на роботу трохи раніше, коли справа й дійсно цього варта.

Якщо, ви взагалі працюєте вдома, то ретельно плануйте свій день, розподіляючи його на робочий час та час на інші справи. Намагайтеся суворо дотримуватися свого плану, щоб не плутати «роботу з життям» у негативному сенсі цього виразу.

Читайте також

 • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

  Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

 • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

  Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

 • Як спорт сприяє кар'єрі21 грудень, 2023

  Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

 • Як правильно написати лист-пояснення19 грудень, 2023

  Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Вгору