Технологічні гіганти у такий спосіб намагаються збільшити кількість вакцинованих співробітників. Подробиці в статті.
Крайній термін вакцинації – четверте січня. Про це йдеться в службовому листі, розісланому працівникам компанії від імені Крісті Памбіанчі, кадрової директорки Intel. Працівники, які не бажають вакцинуватися, можуть отримати звільнення з медичних чи релігійних причин. Якщо співробітники не пред’являть вагомих причин для відмови від вакцинації, їх відправлять в неоплачувану відпустку з четвертого квітня, яка триватиме мінімум три місяці. Компанія також зобов’яже таких працівників щотижня здавати тести на коронавірус, навіть якщо вони працюють віддалено.
В своєму рішенні компанія посилається на урядовий указ для федеральних підрядників, який зобов’язує щеплювати працівників у компаніях, штат яких налічує більше ста працівників. Щоправда, конституційність таких урядових указів поки що зависла в повітрі. Приміром, федеральний суд штату Джорджія на початку грудня заблокував цей урядовий указ, але уряд подав апеляцію. Очікується, що питання про законність таких рішень буде передане до Верховного суду США, і деякі роботодавці – приміром, Boeing – поки що призупинили виконання своїх мандатів.
Компанія Intel, навпаки, наразі вирішила дотримуватися свого рішення. В письмовій заяві представники компанії зазначили, що уважно стежать за врегулюванням цього питання в юридичній площині.
Ще один технологічний гігант Сполучених Штатів зобов’язав своїх працівників внести інформацію щодо вакцинації від COVID-19 ще до третього грудня. Але керівництво компанії вирішило до вісімнадцятого січня не застосовувати санкції щодо працівників, які порушили дану вимогу. Спершу будуть з’ясовані причини таких порушень.
Що загрожує тим, хто «проштрафився»? Спершу Google відправить таких працівників у 30-денну оплачувану відпустку, згодом – в неоплачувану відпустку терміном до шести місяців. Також компанія залишає за собою право звільняти таких працівників, включно з тими співробітниками, які працюють віддалено.
На думку представників компанії, такі жорсткі міри продиктовані переконанням, що регулярна ПЛР-діагностика на виявлення в організмі людини коронавірусу SARS-CoV-2 не є ефективною альтернативою вакцинації.
Як і у випадку з Intel, від щеплення звільняються ті працівники, які мають медичні протипоказання, або не бажають вакцинуватися з релігійних причин. Що стосується відмови з релігійних переконань, кожен такий випадок буде розглянуто окремо. Що цікаво, декілька сотень працівників Google підписали і поширили маніфест проти обов’язкової вакцинації.
Портал з пошуку роботи та працевлаштування Jobs.ua нагадує, що найкраща профілактика від усіх вірусних захворювань – це зміцнення власного імунітету. Будьте здорові та не хворійте.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».