Скаржитися на відсутність або нестачу необхідних фінансів – цілком нормальна для людини риса характеру. Навіть, ті, хто не звик шукати винуватих у власних життєвих негараздах, на стороні, й по-стійкому сприймає усі виклики долі, працюючи над збільшенням свого здобутку, коли-ніколи, але теж нарікають на обставини, які відчуває у якості «нездоланних».
Дійсно, якщо передивитися статистику досліджень та опитувань, що проводяться всілякими соціологічними службами, що вивчають фінансовий аспект життя громадян, можна побачити доволі сумну картину.
Наприклад, за інформацією Jobs.ua, останні результати одного з таких опитувань, свідчать, що за три роки, починаючи з 2016 року, більш ніж 32% українців потрапляли до ситуації тривалого безробіття. Під «тривалим», зазвичай, мають на увазі ситуацію, коли людина на протязі трьох та більше місяців не може працевлаштуватися. Тривожним стає факт того, що найчастіше, у таких життєвих обставинах опинялися представники найбільш активного робочого віку – молодь до тридцяти років. Не зважаючи на можливості організму та необхідність заробітку, більше за всіх інших, саме молодь мала серйозні проблеми з пошуком роботи.
У інших градаціях, наприклад за місцем мешкання, більшість серед тих, хто мав проблеми з пошуком роботи, виявилися мешканцями південних та західних регіонів України та ті наші громадяни, що мешкають у сільській місцевості.
Дослідження, також, виявило, що на сьогодні (при тому буквально), постійної роботи не мають близько 60% українців. Й це при тому, що тенденція на скорочення кількості непрацевлаштованих все ж таки існує. Наприклад, у зрівнянні з минулим роком, таких громадян поменшало, а кількість тих, хто працевлаштувався трохи зросла – 7%.
Ті, хто працює, часто не зволікають та не обмежують себе лише однією роботою. Звичайно, адептів постійності більше, й тільки на одного роботодавця постійно працює 83% з числа працездатних та працевлаштованих громадян.
11% або кожний десятий українець має підробляти та знайшов себе додаткову працю. Територіально, «прихильників» одного робочого місця трохи більш серед мешканців Центру та Сходу країни. Натомість українці Заходу та Півдня, як правило, працюють ще й на додаткових заробітках.
Цікаво, що на момент опитування, 86% респондентів, що виявилися непрацевлаштованими, заявили, що «зараз» не перебувають у пошуках роботи. Таких, хто шукав працевлаштування нарахували тільки 14%. Серед різних категорій та груп респондентів, частіше шукають роботу чоловіки, мешканці сіл, громадяни з західних областей України та такі, яким ще не виповнилося 40 років.
Порівнюючи результати опитування із офіційними показниками, що надає Державна служба статистики, можна побачити суттєвий збіг, а показники респондентів, яких розподіляли за віком, так й зовсім майже однакові.
Якщо кар’єра не рухається, можливо, ви щось робите не так? Причини бувають різні, тому давайте проаналізуємо, якими порадами скористатися, щоб досягати успіху в кар’єрі.
На етапі працевлаштування пошукач може передумати влаштовуватися в конкретну компанію. Як відмовити роботодавцю, сказати «ні» професійно? З’ясовуємо разом з Jobs.ua.
Займаючись власним бізнесом, на певному етапі постають питання: розвивати особистий бренд чи ні? Давайте з’ясуємо це. І поговоримо заодно про таку важливу річ, як залучення команди для досягнення кращих результатів.
Вас приваблює виробництво фільмів, мрієте працювати в кіноіндустрії? Зверніть увагу на цікаві професії зі світу кіно.
Українські видавництва публікують чимало цікавих новинок в жанрі нонфікшн. Нещодавно ми писали про цікаві книги для представників творчої індустрії, а в цій добірці пропонуємо вашій увазі нонфікшн-новинки для менеджерів.