UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Новини України і світу
  4. Блог Jobs.ua
  5. Кому складно працевлаштуватися: надкваліфіковані кандидати

Кому складно працевлаштуватися: надкваліфіковані кандидати

7.06.2021 584Автор: Олександр Мавлідінов
Кому складно працевлаштуватися: надкваліфіковані кандидати

Кому складно працевлаштуватися: надкваліфіковані кандидати

7.06.2021     584Автор: 

Норми таких співвідношень, як «роботодавець-працівник», як правило, є певною «місцевою справою» для кожного індивідуального людського суспільства. Проте, саме така «демократія» гарно демонструє наскільки розвинутим є той, чи інший соціум та наскільки комфортно в ньому людині будувати власне життя.

Український ринок праці, рок за роком наближаючись до загальноприйнятих цивілізованих стандартів взаємодії між всіма його учасниками, вже здолав чимало, так званих «ментальних перешкод», та прийняв низку нових по суті законів та нормативів. Проте, до остаточної «перемоги», ще далеко, й українці, час від часу, але відчувають вплив на власне працевлаштування, певних «трендів найму персоналу», не завжди обумовлених економічною ситуацією та будь-якою іншою необхідністю.

Соціальне опитування, яке провів ресурс з пошуків працевлаштування та персоналу Jobs.ua, гарно демонструє наявність на вітчизняному ринку праці, такої проблеми, як ейджизм, що виражається у дискримінації шукачів через їхній вік.

Запитав в користувачів порталу «Чи стикалися ви з ейджизмом при працевлаштуванні?», ми отримали наступні відповіді.

Відповідь «Ні, я не відчуваю проблем із працевлаштуванням через вік» обрали 21% респондентів опитування. Також, окремо, 6% учасників дослідження, відповіли також негативно, обрав варіант відповіді «Ні, я рідкісний фахівець й затребуваний у будь-якому віці».

Проте, 3% українців, які прийняли участь в опитуванні, обрали своєю відповіддю: «Так, мені менше 25 років й тому складно працевлаштуватися». Ці респонденти стикалися з проблемою пошуків роботи через молодий вік та упереджене ставлення до їхнього «невеликого досвіду роботи».

Переважна кількість респондентів, цілих 70%(!) відповіли: «Так, мені більше 40 років й тому складно працевлаштуватися»…

Як то кажуть «без коментарів» й проблема ейджизму лише яскравіше засяяла під час пандемії. Економічна криза, заподіяна пандемією коронавірусу, буквально «виштовхнула на вулиці» чималу кількість більш молодих за віком та менш вибагливих шукачів, створив одразу, нову «можливість» для вітчизняних роботодавців.

При цьому, й досі можна зустріти запити роботодавців на «молодих, проте досвідчених» кандидатів у тих сферах діяльності де, апріорі таке неможливо, бо специфічний досвід може прийти лише з роками практики. Також, роботодавці самі не раз визнавали певні проблеми, які виникають під час співпраці із представниками покоління Z та «міленіалами», навпаки, виділяючи більшу відданість своєї справі в тих кандидатів, хто старше них за віком.

То, чому шукачам віком «сорок плюс», які мають чимало досвіду, сьогодні, все таки важко знайти роботу в Україні? Яка ваша думка?

Читайте також

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 лютий, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 лютий, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 лютий, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 лютий, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.

  • Адаптуємось на новій роботі: найдієвіші поради 5 лютий, 2025

    А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.


Часто шукають

↑ Вгору