"Сейчас средняя зарплата у шахтера, занятого в угольной отрасли, - 2 621 гривна. Люди, работающие в очистительном забое, в среднем получают 4 068 гривен, а проходчики - 3 662 гривны. На протяжении этого года согласно законодательству зарплата шахтера возрастет на 17% и в среднем составит более 3 тыс. гривен. Заработная плата работников очистительного забоя и проходчиков составит 4 633 гривны", - отметил Ященко.
Замминистра подчеркнул, что правительство поставило министерству задачу довести уровень зарплат до мирового уровня. "По нашим данным, средняя зарплата шахтера в мире доходит до отметки $1000. Мы будем приближаться к этому уровню", - сообщил Ященко.
В свою очередь министр угольной промышленности Виктор Полтавец сообщил: "Каждый год угольная промышленность теряет кадры: в прошлом году на шахтах перестало работать 8 тыс. человек. А за последние годы количество работников угольной промышленности сократилось с 870 тыс. до 270 тыс. человек".
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.