Старт летнего сезона трудовой миграции украинские работодатели ожидают с опаской. Уже сейчас некоторые направления готовятся к серьезным проблемам с наличием персонала и думают, как можно решить их.
Тяжелее всего приходится тем компаниям, которые работают в сфере агробизнеса, строительства и предоставления гостиничных и ресторанных услуг. Именно здесь, по оценкам Jobs.ua и других экспертов, регулярно наблюдается самый большой сезонный дефицит кадров.
Не меньше страдают и украинские перевозчики. Тенденция направления такова, что к концу сезона (конец лета), многие маршруты закрываются и испытывают другие проблемы из-за нехватки квалифицированного персонала.
Как и представители гостинично-ресотранного бизнеса, перевозчики стараются решить возникающие проблемы, привлекая свежие кадры – как правило, молодых и неопытных сотрудников. Но, если в ресторанной сфере, это еще как-то работает, то неопытные водители –дальнобойщики могут принести немало серьезных проблем, как компании-нанимателю, так и окружающим.
Тенденция решения таких проблем – повышение заработных плат, способных удержать персонал на своих рабочих местах. При этом, заграничные работодатели также повышают уровень заработков и делают это, не в пример активнее отечественных. Угнаться за ними в такой гонке непросто и пока, наступающий «сезон миграции» продолжает пугать отечественных бизнесменов.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?