Будь-які зміни, що відбуваються у житті людини, є для неї суттєвим стресом. Навіть, коли мова йде про геть позитивні, проте швидкі зміни. Що вже й казати про ситуацію, коли треба змінювати місце роботи – злагоджений та важливіший елемент сучасного існування.
Розгортання ситуації сьогодення, не лише змінює звичний нам світ, але й ставить численні випробування, тому числі, й в професійних аспектах людського життя. Криза, що викликана поширенням пандемії, скоротила ще більш величезну кількість робочих місць, аніж швидкий наступ автоматизації підприємств та надання послуг. Також, багато звичних нам професій та цілих напрямків, ще до всього цього, вже потрапили до листа застарілих професій, що швидко «відмирають».
Психологи порівнюють необхідність зміни кар’єри у такій ситуації зі стрибанням у повній темряві у незнайому водойму та з невизначеної людиною висоти. При зовсім інших реальних відчуттях, в обох ситуаціях людина потрапляє під такий самий прес стресу. Окрім того, що це доволі ризикований стан фізичного та психічного здоров’я людини, знаходячись в ньому, вона здатна робити безліч помилок, що лише відтермінують отримання бажаного працевлаштування та позбавлять шансів потрапити на потрібне робоче місце.
Розуміючи, що вона поринає у все нове, людина нервує, в водночас заздалегідь переживаючи за інші важливі побутові аспекти, що часто «автоматично» погіршують знайомі людині показники та є «необхідною платою» початків з «чистого листа».
Одним словом, вам буде зовсім не до написання шедеврів, але скласти резюме, яке спрацює, ви просто зобов’язані.
З потрапляння такого документу до очей рекрутера й починається розгортатися низка можливостей для вас, як для потенційного кандидата на посаду. Або не починається.
Професіонал із досвідом роботи, протягом двадцяти секунд! Вирішує чи заслуговує ваше резюме на подальше, та більш «глибоке» читання. Тож, ваш документ-презентація, не зважаючи на те, що ви 100% новачок «у темі» має з перших строк доводити, що ви, саме той, кого вони шукають, залишаючись при цьому достовірним та правдивим документом.
«Нездійсненна місія» не така вже й складна, якщо зрозуміти процес складання такого важливого листа та скористатися порадами, що пропонуються нижче.
Знати, що ви зможете тут вдало працювати та швидко перелаштуєтеся – добрий настрій. Проте складаючи резюме ви вже повинні бути налаштованим та таким, що розуміється на проблемі, що й продемонструвати у відгуку на вакансію.
Нюанси напрямку праці, головні гравці цього сектору ринку, прогнози аналітиків, гучні скандали та прориви, що відбувалися у цій сфері, можливі тенденції, сленгові «фішки», меми та іншу корисну інформацію можна «нагуглити» за кілька годин, щоб скласти власну уяву про те, як існує новий професійний напрямок та відчути своє відношення до нового шляху.
Навіть, ваше зізнання із самого початку листа, у тому, що ви починаючий спеціаліст на тлі такої підготовки та вивчення «бази», буде виглядати як сміливий крок відповідальної та впевненої в своїх силах людини, яка знає чого прагне та вміє робити ефективні дії. Це лише викликатиме повагу та працюватиме на вашу користь, підміняючи досвід, якого ви ще не маєте.
Такий аналіз напрямку не лише дозволить здаватися «майже своїм» у новій сфері та викликати повагу досвідчених рекрутерів, а й принесе чимало фактів та даних, які треба порівняти з тим, що ви маєте на поточний момент. Можливо, де-які аспекти нового зайняття, ви доволі непогано вже розумієте та засвоїли, а для інших знадобиться коригування знань.
Також, ви зможете відкоригувати резюме, акцентуючи увагу на тих своїх «плюсах», що мають відношення до нової роботи та залишивши без уваги те, що не має відношення до теми та буде виглядати дивним.
Описуючи власний кар’єрний шлях, навіть у віддалених від сфери напрямках, будуйте його опис, використовуючи ті перемоги та досягнення, що ви мали у той час, демонструючи, що здатні досягати певних цілей у різних напрямках.
Якщо маєте, використовуйте підтвердження фактів та, звичайно, цифри. Краще звучатиме те, що ви щось покращили на 60% аніж просто «на половину зросло», наприклад.
Звичайно, не слід доповідати про це все «вільним художнім стилем». Треба адаптувати це для швидкого зрозуміння рекрутера, що мова йде про щось гідне.
Дотримуйтеся такої структури надання інформації про себе:
Нагорі листа можна розмістити ім’я, прізвище, контакти та розташування вашої локації, у разі потреби.
Мету та цілі, краще не описувати – цей тренд давно у минулому. Сімейний стан вказувати лише коли це важливо для посади та зазначене в оголошенні.
Якщо освіта не відповідає напрямку, інформацію про це краще вказати наприкінці листа. Навички та вміння вказуйте лише ті, що так чи інакше, але можна віднести до потрібного напрямку.
Не забувайте й про можливі додатки, як наприклад, сертифікати про проходження курсів чи тренінгів, які також зможуть додати вам вагу в очах рекрутерів.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.