З початку 2020 року, для всіх громадян країн що не входять до складу ЄС, бажаючих працювати у Німеччині, ринок цієї країни гостинно розкриває двері.
Пакет документів, що були прийняті у червні цього року дозволять офіційне працевлаштування для спеціалістів різних напрямків, як робочих та й інших професій. Правда при цьому, в уряді країни зазначають, що «в першу чергу, це розраховано на осіб, які не тільки є спеціалістами своєї справи але й бажають іммігрувати до Німеччини».
За інформацією Jobs.ua, обговорення такого рішення велося в німецькому уряді близько десяти останніх років. Й зараз, за оцінкою аналітиків такі ліберальні правки до закону мають наповняти ринок праці країни майже 25 000 фахівцями з інших держав щорічно.
Наразі, близько 1 200 000 робочих місць у Німеччині порожні, що призводить до втрати майже 30 мрд євро кожен рік. Не вистачає спеціалістів різних напрямків, від водіїв вантажівок до молодшого медичного персоналу.
Тепер, місцевим роботодавцям не потрібно спробувати залучати співгромадян до роботи перед тим, як скористатися послугами трудових мігрантів – іноземців. Закон, що передбачав це, було скасовано. Також. Були відмінені обов’язкові бюрократичні процедури доказів того, що німецькі громадяни відмовляються працювати за вакансіями, що існують в роботодавця. Це повинно суттєво спростити процедуру найму іноземних громадян. Але, німецька влада залишає за собою право на миттєву депортацію остарбайтерів за будь-які, навіть невелику, порушення правил перебування у країні.
На сьогоднішній день, ринок вакансій Німеччини пропонує працю здебільш по робочим спеціальностям. Так, країні терміново потрібні досвідчені токарі, фрезерувальники, зварювальники, водії вантажівок, медичні сестри та персонал, що доглядає хворих та літніх пацієнтів.
Враховуючи те, що Німеччина є федеративною державою, у найближчому майбутньому можна очікувати безліч окремих вимог до трудових мігрантів, що будуть встановлені місцевою владою федеральних округів країни. Це не вплине на саму ефективність запроваджень, але може заважати отримати конкретну роботу у конкретному регіоні країни.
Не слід забувати й про необхідність знання мови на рівні «потрібному для комунікації». При тому, що досить ніхто не розуміє, як цей рівень буде визначатися у реальних умовах, усім бажаючим краще підвищити знання німецької мови на максимум.
Цікаво й те, що такі зміни німецького законодавства створюють неабияку загрозу для ринку праці Польщі. Ситуація там вже потерпає від відтоку власних громадян до інших ринків праці, зокрема німецького. Але такі нововведення спроможні не тільки посилити цікавість робочих поляків до вакансій Німеччини, але й суттєво зменшити кількість мігрантів з України. Відомо, що умови праці та рівень заробітних плат у Німеччині легко робить конкуренцію польськім аналогам, тому, українці, які зможуть отримати офіційне запрошення і Німеччини, скоріше за все оберуть саме цю країну для роботи.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.