UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Шукачу
  4. Вся правда про роботу за кордоном
  5. Німеччина vs Польща: боротьба за робочі руки

Німеччина vs Польща: боротьба за робочі руки

16.07.2019 434Автор: Олександр Мавлідінов
Німеччина vs Польща: боротьба за робочі руки

Німеччина vs Польща: боротьба за робочі руки

16.07.2019     434Автор: 

З початку 2020 року, для всіх громадян країн що не входять до складу ЄС, бажаючих працювати у Німеччині, ринок цієї країни гостинно розкриває двері.

Пакет документів, що були прийняті у червні цього року дозволять офіційне працевлаштування для спеціалістів різних напрямків, як робочих та й інших професій. Правда при цьому, в уряді країни зазначають, що «в першу чергу, це розраховано на осіб, які не тільки є спеціалістами своєї справи але й бажають іммігрувати до Німеччини».

За інформацією Jobs.ua, обговорення такого рішення велося в німецькому уряді близько десяти останніх років. Й зараз, за оцінкою аналітиків такі ліберальні правки до закону мають наповняти ринок праці країни майже 25 000 фахівцями з інших держав щорічно.

Наразі, близько 1 200 000 робочих місць у Німеччині порожні, що призводить до втрати майже 30 мрд євро кожен рік. Не вистачає спеціалістів різних напрямків, від водіїв вантажівок до молодшого медичного персоналу.

Тепер, місцевим роботодавцям не потрібно спробувати залучати співгромадян до роботи перед тим, як скористатися послугами трудових мігрантів – іноземців. Закон, що передбачав це, було скасовано. Також. Були відмінені обов’язкові бюрократичні процедури доказів того, що німецькі громадяни відмовляються працювати за вакансіями, що існують в роботодавця. Це повинно суттєво спростити процедуру найму іноземних громадян. Але, німецька влада залишає за собою право на миттєву депортацію остарбайтерів за будь-які, навіть невелику, порушення правил перебування у країні.

На сьогоднішній день, ринок вакансій Німеччини пропонує працю здебільш по робочим спеціальностям. Так, країні терміново потрібні досвідчені токарі, фрезерувальники, зварювальники, водії вантажівок, медичні сестри та персонал, що доглядає хворих та літніх пацієнтів.

Враховуючи те, що Німеччина є федеративною державою, у найближчому майбутньому можна очікувати безліч окремих вимог до трудових мігрантів, що будуть встановлені місцевою владою федеральних округів країни. Це не вплине на саму ефективність запроваджень, але може заважати отримати конкретну роботу у конкретному регіоні країни.

Не слід забувати й про необхідність знання мови на рівні «потрібному для комунікації». При тому, що досить ніхто не розуміє, як цей рівень буде визначатися у реальних умовах, усім бажаючим краще підвищити знання німецької мови на максимум.

Цікаво й те, що такі зміни німецького законодавства створюють неабияку загрозу для ринку праці Польщі. Ситуація там вже потерпає від відтоку власних громадян до інших ринків праці, зокрема німецького. Але такі нововведення спроможні не тільки посилити цікавість робочих поляків до вакансій Німеччини, але й суттєво зменшити кількість мігрантів з України. Відомо, що умови праці та рівень заробітних плат у Німеччині легко робить конкуренцію польськім аналогам, тому, українці, які зможуть отримати офіційне запрошення і Німеччини, скоріше за все оберуть саме цю країну для роботи.

Читайте також

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

↑ Вгору