В Норвегии не хватает рабочих рук, поэтому власти планируют упростить процедуру получения россиянами разрешения на работу, прежде всего в трех норвежских северных губерниях - Нурланн, Тромс и Финнмарк. Это может превратить Северную Норвегию и российский Северо-Западный регион в один рынок труда.
Об этом на официальном уровне сообщил министр труда и социального вовлечения Бьярне Хокон Хансен. Пока специалист нужен предприятию, выполняет все условия трудового договора, правительство не будет отказывать ему в праве на работу и проживании. А главное - введет строгий контроль по исключению практики заниженной оплаты труда иностранных рабочих.
Жители российского северо-запада, особенно Мурманской области, давно ездят работать в Северную Норвегию. Ежегодно консульство Королевства в Мурманске выдает около 17 тысяч виз. Ближайший к российской границе город - Киркенес. Здесь всего 5 тысяч жителей, 10% из них россияне. Самый большой завод - "Кимек". Здесь строят и ремонтируют суда. Платят неплохо. Квалифицированный сварщик получает 135 крон (540 рублей) в час. Инженеры - больше. Однако устроиться на работу в Норвегии непросто. Сегодня всем жителям нешенгенской зоны для работы требуется особое разрешение. Новый закон приравняет россиян к европейцам. Самые востребованные специалисты - нефтяники для работы на платформах, инженеры, программисты и домашний персонал. Вопрос об упрощении процедуры получения рабочих виз будет обсуждаться в июле на правительственной встрече.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.