Пошук роботи для кожного спеціаліста дається по-різному. Для когось пошук роботи дається швидко та просто, для когось виникають певні труднощі, подолати які не завжди вистачає зусиль та часу. Тоді починають з’являтися міфи про пошук роботи, які часто формують труднощі та страхи. В цій статті jobs.ua вирішили спростувати найпопулярніші міфи про пошук роботи. Насправді, їх досить багато, але сьогодні тільки п’ять.
На сьогоднішній день ефективним способом пошуку роботи є нетворкінг. Існують сотні історій, які розповідають про успішне працевлаштування за допомогою соціальних мереж. Досить просто розмістити пост в соціальних мережах чи просто оновити профіль в Linkedin, щоб вашу вакансію побачили інші. Роботодавці проаналізували результативність джерел пошуку роботи та отримали результати - всього 3% кандидатів приходять на співбесіди з нетворкінга. Тому на результативність цього методу пошуку роботи чи спеціалістів не слід сподіватися.
Інший міф так само стосується джерелу пошуку роботи, а саме рекрутинговим агенствам. Багато хто з пошуковців вважають, що можна відправити резюме кадровим агенствам та вони все зроблять за вас. Так, вони беруть на себе завдання стати посередником, але вони не можуть обіцяти, як саме пройде співбесіда, чи є у роботодавця інші варіанти здобувачів, чи достатньо у вас компетенції зайняти відкриту вакансію від роботодавця.
Багато хто з вас чули таку фразу, а може й самі її часто повторюєте: «Всі прилаштовують на гарні місця тільки своїх знайомих». Буває й таке, але всім. Вже давно відомо, що дуже складно залишати в дружніх стосунках й на роботі. Для багатьох дружні стосунки більш важливі та цінніші, й втрата якогось проекту не коштує того. Саме тому куди важливіше стає для керівника отримати професійного співробітника ніж додаткову проблему на роботі.
Міфом також є й те, що всі нормальні вакансії знаходяться на топових рекрутингових сайтах, а на інші можна й не ходити та не розміщати. Знайте: при цьому ви втрачаєте левову долю роботодавців.
Ще один міф для багатьох спеціалістів - достатньо просто розмістити резюме, щоб роботодавці побачили та почали запрошувати вас на співбесіди. Не забудьте кожного дня оновлювати своє резюме, щоб воно постійно знаходилось в топі та його бачили роботодавці.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».