Шукаючи роботу, ми намагаємося ретельно скласти резюме, підготуватися до співбесіди. Але інколи забуваємо ще про одне, не менш важливе... Про свої акаунти в соціальних мережах. Адже інформація, що там міститься, може стати вирішальним аргументом для роботодавця на користь або проти вашої кандидатури.
У наш час акаунти в соцмережах є у більшій частині працездатного населення. І потенційні роботодавці нерідко використовують їх як джерело отримання додаткової інформації про кандидата. Часом навіть наполягають, щоб в резюме або супровідному листі було посилання на профіль. Але в будь-якому випадку знайти потрібний профіль не важко, особливо якщо прізвище у вас не найпоширеніше. Іноді акаунт можна знайти за номером мобільного, який ви напевно вкажете в резюме. Так чи інакше, будьте готові до того, що ваші профілі в соціальних мережах будуть вивчені – поверхнево або ж самим ретельним чином, щоб витягти звідти інформацію, якої немає в резюме. На що ж майбутні роботодавці можуть звернути увагу? Разом з JOBS.UA спробуємо знайти відповідь на це питання.
Якщо ви претендуєте на посаду, що передбачає роботу з людьми (наприклад, менеджер або маркетолог), то невелика кількість друзів може наштовхнути на думку, що ви не дуже комунікабельні, а отже, не підходите на дану вакансію. Оптимальна кількість передплатників і друзів для такого співробітника, на думку експертів, має становити не менше 500-от. Разом з тим, якщо друзів у кандидата занадто багато – це може означати, що він не дуже розбірливий в контактах і може, наприклад, видати стороннім внутрішні секрети компанії.
У своєму профілі користувачі часто відзначають книги, фільми, музику, передачі, які їм подобаються, розміщують різні кліпи. Також вступають в різні групи за інтересами, і це теж видно при заході в акаунт. Якщо ваші інтереси здадуться рекрутеру або потенційному керівникові сумнівними, це теж може стати причиною ухвалення рішення не на вашу користь.
Якщо в акаунті занадто багато фото, зроблених на різних вечірках, роботодавець може подумати, що робота для вас далеко не на першому плані. Зіпсувати репутацію можуть і знімки, що зображають вас у не зовсім тверезому стані, з банкою пива або сигаретою (рекрутер або майбутній шеф може виявитися шанувальником здорового способу життя), в напівроздягненому вигляді або в обстановці, що свідчить про вашу легковажність. Негативну реакцію може викликати й велика кількість дитячих знімків. Якщо вам подобається викладати в соцмережу фотографії своїх дітей, роботодавець подумає, що ви занадто на них зациклені й у разі чого можете пожертвувати заради них роботою.
Нецензурні слова, агресія або просто не розумні висловлювання – все це може змусити роботодавця зробити певні висновки про вашу особистість.
Перед тим як почнете шукати роботу, постарайтеся «підчистити» свої профілі, приховавши те, що здатне вас хоч в якійсь мірі скомпрометувати. Крім цього, не буде зайвим заздалегідь дізнатися, хто саме буде проводити співбесіду, або хоча б хто керує компанією, куди ви хочете влаштуватися. Постарайтеся відшукати акаунти цієї людину в соціальних мережах і подивитися їх. Так вам хоч щось вдасться дізнатися про майбутнього інтерв'юера, і це зможе спростити спілкування з ним.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?