Шукаючи роботу, ми намагаємося ретельно скласти резюме, підготуватися до співбесіди. Але інколи забуваємо ще про одне, не менш важливе... Про свої акаунти в соціальних мережах. Адже інформація, що там міститься, може стати вирішальним аргументом для роботодавця на користь або проти вашої кандидатури.
У наш час акаунти в соцмережах є у більшій частині працездатного населення. І потенційні роботодавці нерідко використовують їх як джерело отримання додаткової інформації про кандидата. Часом навіть наполягають, щоб в резюме або супровідному листі було посилання на профіль. Але в будь-якому випадку знайти потрібний профіль не важко, особливо якщо прізвище у вас не найпоширеніше. Іноді акаунт можна знайти за номером мобільного, який ви напевно вкажете в резюме. Так чи інакше, будьте готові до того, що ваші профілі в соціальних мережах будуть вивчені – поверхнево або ж самим ретельним чином, щоб витягти звідти інформацію, якої немає в резюме. На що ж майбутні роботодавці можуть звернути увагу? Разом з JOBS.UA спробуємо знайти відповідь на це питання.
Якщо ви претендуєте на посаду, що передбачає роботу з людьми (наприклад, менеджер або маркетолог), то невелика кількість друзів може наштовхнути на думку, що ви не дуже комунікабельні, а отже, не підходите на дану вакансію. Оптимальна кількість передплатників і друзів для такого співробітника, на думку експертів, має становити не менше 500-от. Разом з тим, якщо друзів у кандидата занадто багато – це може означати, що він не дуже розбірливий в контактах і може, наприклад, видати стороннім внутрішні секрети компанії.
У своєму профілі користувачі часто відзначають книги, фільми, музику, передачі, які їм подобаються, розміщують різні кліпи. Також вступають в різні групи за інтересами, і це теж видно при заході в акаунт. Якщо ваші інтереси здадуться рекрутеру або потенційному керівникові сумнівними, це теж може стати причиною ухвалення рішення не на вашу користь.
Якщо в акаунті занадто багато фото, зроблених на різних вечірках, роботодавець може подумати, що робота для вас далеко не на першому плані. Зіпсувати репутацію можуть і знімки, що зображають вас у не зовсім тверезому стані, з банкою пива або сигаретою (рекрутер або майбутній шеф може виявитися шанувальником здорового способу життя), в напівроздягненому вигляді або в обстановці, що свідчить про вашу легковажність. Негативну реакцію може викликати й велика кількість дитячих знімків. Якщо вам подобається викладати в соцмережу фотографії своїх дітей, роботодавець подумає, що ви занадто на них зациклені й у разі чого можете пожертвувати заради них роботою.
Нецензурні слова, агресія або просто не розумні висловлювання – все це може змусити роботодавця зробити певні висновки про вашу особистість.
Перед тим як почнете шукати роботу, постарайтеся «підчистити» свої профілі, приховавши те, що здатне вас хоч в якійсь мірі скомпрометувати. Крім цього, не буде зайвим заздалегідь дізнатися, хто саме буде проводити співбесіду, або хоча б хто керує компанією, куди ви хочете влаштуватися. Постарайтеся відшукати акаунти цієї людину в соціальних мережах і подивитися їх. Так вам хоч щось вдасться дізнатися про майбутнього інтерв'юера, і це зможе спростити спілкування з ним.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?