Яке непросте питання винесено в заголовок статті, як вважаєте? І ніби вакцинація – річ потрібна, але й примусово вакцинувати – хтось потрактує це як порушення прав людини, адже примусово такі речі здійснювати нібито не можна. А чи справді не можна? Детальніше в матеріалі Jobs.ua.
Нещодавно МОЗ підготували проект наказу про перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням. Якщо ознайомитися із документом, виявимо, що представники певних професій підпадають під примусову вакцинацію на період дії карантину:
Що цікаво, викладачі вищих учбових закладів не зазначені в цьому переліку. Але документ ще може поповнитися новими професіями (виробництвами та організаціями). Для всіх інших громадян України на даний час вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 є добровільною.
Щодо представників професій та організацій, заявлених у переліку – якщо такий працівник відмовлятиметься від щеплення, його відсторонять від виконання робочих обов’язків. Зауважте – відсторонять, але в жодному разі не звільнять. Такий підхід вже передбачено чинним законодавством України.
Також це положення, якщо хтось не знає, ще в квітні підтвердив Європейський суд з прав людини, який визнав, цитата, що «обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах».
Наш портал також поцікавився у відвідувачів сайту, що вони думають стосовно цього питання. Найбільшу увагу отримала відповідь «Категорично не сприймаю примусове нав’язування вакцинації», за яку віддали свій голос більшість опитаних (56%). Що цікаво, значну кількість голосів (26%) отримала відповідь «Я підтримую, бо вважаю, що вакцинація потрібна».
За варіант відповіді «Якщо за рахунок роботодавця – я не проти» висловилися лише 2% респондентів. За ще один варіант – «Підтримую вакцинацію у сфері обслуговування, де є безпосередній контакт з клієнтом», – проголосували 13% опитаних. Доплюсуємо 2% тих, хто не проти цього способу щеплення за рахунок роботодавця, до 26% – і отримаємо 28% тих, хто висловився на користь примусової вакцинації. Підтримку примусового вакцинування сфери обслуговування теж можна доплюсувати до прихильників такого способу отримання вакцини, адже людей, які працюють в цій сфері, значна кількість. Маємо на увазі тих, хто безпосередньо контактує з клієнтом.
Отже, який в загальному результат опитування?
Практично половина читачів, які взяли участь в опитуванні (41%), в тій чи іншій формі висловилися за примусову вакцинацію, а 56%, тобто трохи більше половини опитаних – категорично проти. А ви як ставитеся до примусової вакцинації працівників?
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.