З початку війни велика кількість спеціалістів залишилась без роботи та ресурсу заробітку. Ринок праці знаходиться й досі в кризовому стані, адже ми спостерігаємо наступні процеси: кількість безробітних збільшується з кожним місяцем і значно перевищує вакантні пропозиції роботодавців. Здобувачі відмічають присутність жорсткої конкуренції на ринку праці та серйозний відбір рекрутерами спеціалістів. Виходом з такої ситуації на ринку праці є проактивний пошук роботи. Що це значить і як його здійснювати?
Проактивний пошук роботи значить задієння максимальної кількості каналів та ресурсів, що допомагає за короткий період вирішити питання працевлаштування.
Грамотне й потужне резюме
Резюме - той документ, завдяки якому ви справите перше враження роботодавця та зацікавите для подальшого спілкування. В складанні резюме покладайтесь основних правил: грамотність, послідовність, чіткість, стислість, важливість зазначеної інформації. Щоб нічого не випустити з уваги та дотримуватись структурованості, можете скористатися зручними конструкторами рекрутингових сайтів. Досвід роботи - найважливіший розділ вашого резюме. Зробіть його змістовним та цікавим. Не забудьте посилити власне резюме рівням знання англійської мови. Підкресліть потужність резюме завдяки рекомендаційному листу з минулого місця роботи та власним портфоліо.
Полювання на нові вакансії
Для здобувачів не секрет - перших на співбесіду запрошують тих, хто найперший відгукнувся на вакансію. Тому під час пошуку роботи намагайтесь завжди бути онлайн, хоча б стандартні робочі години. Переглядайте нові вакансії на рекрутингових сайтах, вчасно відгукуйтесь на них. Перевіряйте інші ресурси на наявність пропозицій від роботодавців. У вас завжди є можливість звернутися про допомогу на біржу праці. Зверніться про допомогу до друзів, знайомих, минулих колег.
Оформлюйте профілі в соцмережах
Долучайте й персональні соцмережі до пошуку вакансій. Наведіть візуальний порядок на сторінці, видаліть дописи, що можуть шкодити вашій трастовості. Підберіть вдалий опис та оформлення профілю. Використовуйте професійні ключові слова, щоб пошук роботодавця приводив до вас.
Не виключайте з можливостей стартапи та молоді команди
В молоді компанії чи стартапи влаштуватися завжди простіше ніж в ті, що вже отримали статус та ім’я. Важливим нюансом є ретельна перевірка компанії на чесність, прозорість, довіру. Шукайте відгуки в мережі та дані про компанію в реєстрі юридичних осіб.
Не вилучайте можливість часткової зайнятості
Не зациклюйтесь на пошуці роботи на повну зайнятість або на певний період роботи. Це краще ніж залишатися довгий період без роботи. До речі, це може допомогти зарекомендувати вас для наступних перспектив роботи з вами.
Складіть перелік компаній та відстежуйте власний успіх
Чи траплялось з вами таке, що на одну і ту саму вакансію ви помилково відгукувались декілька раз. Щоб не виникало таких проблем, ми рекомендуємо в цей раз відстежувати та фіксувати в таблиці назви компаній, дату відправки та статус. Відмічайте теплі відгуки від роботодавців, що збільшують вашу можливість на швидке працевлаштування. Якщо ви робите тестове завдання, не забудьте помітити це в статусі та зазначити орієнтовну дату фідбека від роботодавця.
Бажаємо швидкого працевлаштування!
Розбираємося, які перспективи пропонує професія психолога в Україні у 2025 році.
Метод Pomodoro допомагає ефективно розподіляти час між робочими завданнями. Сьогодні розберемо «на кісточки» ті можливості, які пропонує ця чудова техніка тайм-менеджменту для ефективного виконання завдань і зосередженої праці.
Якщо кар’єра не рухається, можливо, ви щось робите не так? Причини бувають різні, тому давайте проаналізуємо, якими порадами скористатися, щоб досягати успіху в кар’єрі.
На етапі працевлаштування пошукач може передумати влаштовуватися в конкретну компанію. Як відмовити роботодавцю, сказати «ні» професійно? З’ясовуємо разом з Jobs.ua.
Займаючись власним бізнесом, на певному етапі постають питання: розвивати особистий бренд чи ні? Давайте з’ясуємо це. І поговоримо заодно про таку важливу річ, як залучення команди для досягнення кращих результатів.