UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Кар'єра
  5. Небанальні поради для кар’єрного успіху

Небанальні поради для кар’єрного успіху

17.04.2025 161
Небанальні поради для кар’єрного успіху

Небанальні поради для кар’єрного успіху

17.04.2025     161

Якщо кар’єра не рухається, можливо, ви щось робите не так? Причини бувають різні, тому давайте проаналізуємо, якими порадами скористатися, щоб досягати успіху в кар’єрі.

Стагнація — перепона вашому розвитку

Працівники бояться малооплачуваних позицій, а ось про стагнацію переймаються й думають не всі. Буває, посада не має подальших перспектив, навіть якщо непогано оплачується. Стагнація означає, що людина не прагне розвитку, бо наче все й нормально, хоча відчутного прогресу нема.

Для досягнення кар’єрного успіху виділимо важливу річ: якщо між вами і компанією з самого початку встановилось повне взаєморозуміння, розвиток кар’єри не за горами. Але про наполегливість теж не треба забувати. Виникають перешкоди? Поміркуйте, як їх обійти. Стукайте в різні двері, пробуйте різні варіанти і шукайте свій шлях.

Основні і сторонні обов’язки

Деякі працівники настільки сильно захоплюються другорядними обов’язками, що забувають про основні. Водночас варто пам’ятати, що ваш простір відповідальності в офісі — це не жорсткі непорушні рамки, за які не можна виходити. Такий формат мислення обмежує розвиток і можливості. Можливо, ви й хотіли б пробуватись на іншу посаду, та може краще почекати, набратися досвіду… словом, людина всіляко саботує рішення рухатися вперед і пробувати щось нове.

Та сторонні обов’язки не повинні, повторимося, шкодити основним. Керівництво такий підхід точно не оцінить.

«Мислення доставки»

Мабуть, так найточніше можна перекласти українською англомовний термін delivery mindset. Цей підхід сфокусований на досягненні фінального результату. Простіше кажучи, що задумали, те й зробили. Часто так трапляється, що працівник роками виношує плани про підвищення, але не наважується озвучити це вголос. Знайома ситуація?

Цей підхід у мисленні й поведінці прямо протилежний «мисленню доставки». Ви ж коли викликаєте кур’єрську доставку, ви знаєте: яка б не була погода за вікном, замовлений товар вам доставлять у будь-якому разі. Ось так і тут, хоча delivery mindset передбачає якісний відбір і аналіз ініціатив, які від вас очікує керівництво компанії у межах ваших повноважень. Бо є багато чудових ініціатив та ідей, але не за кожну треба хапатися, щоб не провалити поставлені компанією завдання.

Отже, тримайте фокус на важливому і уникайте зайвих дій, які лиш додадуть непотрібних клопотів.

Прозора комунікація з командою

Не кожен працівник переймається тим, щоб вчасно поінформувати інших про статус поточних завдань чи інші важливі речі, які мають знати колеги. Такі працівники знайдуть сто виправдань, банальне «забув» — а ви не забувайте. Багато моментів спростилося б у робочих стосунках, якби всі працівники вміли прозоро комунікувати.

До критеріїв прозорої комунікації віднесемо:

  • якщо критика, то тільки конструктивна;
  • вчасне інформування керівництва і колег навіть про неприємні моменти (затримка виконання завдання, додаткові витрати тощо);
  • пошук спільних шляхів вирішення робочих задач і вміння підбадьорити одне одного.
Комунікація

І, звичайно, одна з ключових особливостей delivery mindset для досягнення успіху — це позиція дорослої людини. Тобто ви берете на себе відповідальність за свої дії і кінцевий результат. Як інакше продемонструвати іншим, зокрема керівництву, що вам можна довірити щось більше?

Розумна ініціативність

Працівники, які створюють багато шуму і генерують багато зайвої ініціативності, лише дратують колег і начальство. Ми за розумну ініціативність, яка випливає з добре виважених ідей, коли ви впевнені, що робите все правильно, точно, вміло. Розумна, виважена ініціативність допоможе вам проявитися з різних сторін, не лише з профільної.

Пошук компаній, зацікавлених у вашому прогресі

Такі компанії фіксують чіткі вимоги до кар’єрного зростання співробітників. Це не усні відмовки чи запевнення керівництва, які працівник може безуспішно чути роками. Намагайтеся працевлаштуватися в компанію, яка озвучить вам конкретні результати, потрібні для просування кар’єрними сходами. Такий підхід гарантує компанії, що працівники ставитимуть вищу планку і розвиватимуть себе і свої навички, щоб кар’єрно зростати.

Звичайно, про цей момент варто поцікавитися на співбесіді. Запитайте майбутнього роботодавця, чи зацікавлений він у вашому кар’єрному розвитку? Можете навіть пожартувати, що ви за «гру з ненульовою сумою». Тобто коли добре всім — і компанії, і її працівникам. Якщо керівництво не готове вам гарантувати зростання і нові посади, чи треба гаяти на цю компанію дорогоцінний час?

Помилки — це не страшно

Так, помилки — це неприємно. Ніхто не любить помилятися, це дратувало усіх ще зі школи. Але помилки не повинні вганяти нас у гнітючий стан, бо помиляються всі. Особливо коли пробують щось вперше, тестують нові ідеї. Іноді це навіть корисно, бо помилки вчать нас розвиватися і шукати інші шляхи. Пам’ятайте, помилки — це нормально; вони мають робити наші кроки виваженішими і мудрішими. А не призводити до вигорання, розчарування чи, ще гірше, депресії. Всі помиляються, та не кожен у цьому зізнається.

Соціальна залученість в життя компанії

Передаємо привіт здоровій, розумній ініціативності. Для досягнення кар’єрного успіху цікавтеся соціальним життям компанії. Маються на увазі не плітки та інтриги, звісно, а відвідування конференцій, семінарів чи майстеркласів, організованих компанією. Пробуйте новий досвід, беріть участь у різних заходах, не уникайте нагоди потренувати м’які навички, особливо комунікацію і публічні виступи.

Помічають тих, хто говорить і заявляє про себе, чи не так?

Відпочинок

Поміж усіма наведеними порадами не забуваємо відпочивати. До роботи, як і вставати з-за столу, треба підходити «злегка голодним». Буває ж так, коли добре пообідаєш, то хочеться подрімати, а не працювати, так? Щось схоже відбувається з робочими завданнями, навіть якщо вони справді вам цікаві. Якщо «наїстися» ними досхочу, можна «зловити» професійне вигорання. А це повна втрата інтересу до того, що робите.

Баланс між роботою і відпочинком — теж запорука досягнення кар’єрного успіху.

Наостанок нагадуємо, як будувати особистий бренд і залучати команду.

Читайте також


Часто шукають

↑ Вгору