UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Ваше здоров'я
  5. Прості правила для покращення пам’яті

Прості правила для покращення пам’яті

20.11.2019 647Автор: Олександр Мавлідінов
Прості правила для покращення пам’яті

Прості правила для покращення пам’яті

20.11.2019     647Автор: 

Пам'ять така здібність людини, яка має чимало вразливих аспектів. Ритм сучасного життя, постійні стреси та необхідність працювати надмірно, вкрай негативно впливають на стан пам’яті, порушуючи звичний ритм мислення та розуміння людиною навколишнього світу.

Але, від навантажень, що приносить сучасне життя, навряд чи вдасться довгий час зволікати, тому, дуже важливо робити все, щоб зменшити негативний вплив обставин на стан здоров’я та зокрема пам’яті.

Бережемо пам'ять

По-перше, для того, щоб вберегти свою пам'ять від пошкоджень та нівелювати вплив навантажень, людина має регулярно відпочивати. Правильний та здоровий сон – одна з основних частин такого відпочинку. Правильний час для сну та його тривалість допомагають міцно тримати епізодичні спогади, що пов’язані із певним місцем та часом. Саме така здатність вражається першою, коли пам'ять людини дає збій.

До того ж, здоровий сон одразу після вивчення чогось нового, сприяє закріпленню та кращому розумінню того, що не так давно узнала людина.

Швидке виділення адреналіну, що трапляється під час стресових ситуацій, може зробити людину більш уважнішою на короткий екстремальний час. Але, кортизол, що навпаки, сповільняє своє потрапляння до організму, здатен сприяти порушенню процесів, що відповідають за формування пам’яті.

Проте, певний стрес, що відбувся безпосередньо перед тим, як людина мала щось запам’ятати, здатен на позитивні впливи, що покращують результати пам’яті.

Навчання, що існує на протязі усього життя людини – також, один з найкращих способів профілактики розладів пам’яті. Звичайно, не треба навантажувати на себе програму школи чи ВНЗ, у віці коли вже до цих закладів не приймають як студента. Але, щоденне читання та запам’ятовування чогось корисного та нового, благодатно вплине на тривалість міцної пам’яті людини. Навіть, декілька рядків віршів, які людина стане вчити кожного дня, зроблять свою гарну справу у профілактиці розладів пам’яті.

Вчені запевняють, що наявність віри у свої сили, також, необхідний компонент серед засобів, що допомагають збереженню пам’яті. Коли людина боїться та впевнена, що не впорається та не запам’ятає те, що треба вивчити, так може й статися бо «запрограмована» на поразку пам’ять, буде гірше справлятися з завданням.

Відмінності у діяльності мозку , під час його роботи «із вірою» в себе та коли, людина зневірена у собі, зафіксували сканером, що стало підтвердженням впливу на процес негативних та позитивних думок.

береги память

Ще декілька порад

Також, покращенню та профілактиці пам’яті допоможе ретельне планування навантажень робочого дня людини. Регулярні перерви, що мають розумні терміни, здатні не тільки зробити працю більш плідною, але й посприяти збереженню потенціалу пам’яті.

Допоможе у цьому питанні й постійна соціальна активність. Необхідність, але не робоча, спілкуватися із оточуючими та певна відповідальність за те, що вирішила добровільно робити людина – гарний тренінг, що тримає пам'ять у тонусі, сприяючи зміцненню психіки та більш довготривалій повноцінній роботі пам’яті.

Їжа, теж важливий компонент у зберіганні пам’яті та оберіганні її від пошкоджень. Виявилося, що середземноморська дієта и будь-якому варіанті виконання, є найкращим меню для зберігання функцій та потенціалу пам’яті. Тож, більш рослинних продуктів, менше жирів та червоного м’яса, ретельний контроль за кількістю продуктів з молока та максимум оливкової олії там, де в їжу потрібен жир. Це все посприяє зміцненню вашого здоров’я та покращенню стану вашої пам’яті, якою можна буде ефективно та без проблем користуватися ще довгі та щасливі роки.

Читайте також

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

  • Розміщення вакансій на сайті Jobs.ua19 серпень, 2024

    Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.

  • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

    Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

↑ Вгору