Намагаючись гарно виглядати на співбесіді, шукачі вакансій, ретельно готуються до цього інтерв’ю, іноді навіть, враховуючи можливість потрапити до стресового типу співбесіди. При цьому, чимало кандидатів, цілком втрачають впевненість у власних силах та вміннях, коли рекрутери задають їм певні, на перший погляд, нескладні питання.
Одне з таких питань, це цікавість причинами, що спонукали кандидата шукати співпрацю саме з цим роботодавцем.
Так, просте питання «Чому ви бажаєте працювати саме в нашій компанії?», часто ставить шукача в «глухий кут», намагаючись вийти з якого, людина опиняється в незручній ситуації, коли е\реально губиться та геть не розуміє, що їй відповісти.
Підсвідомість, граючи з нами погані жарти, намагається знаходити найкращі (на нашу думку) варіанти відповідей або стиль їх надання, які максимально можуть задовольнити очікування рекрутера – людини від котрої, у подальшому, залежатиме рішення про можливий прийом нас на роботу.
Враховуючи стан хвилювання під час співбесіди, який, в де-кого, з різних причин, але може суттєво посилюватися, наближаючись до стану справжніх панічних атак, не дивно, що шукачі впадають у ступор, поглиблюючи негатив відчуття ситуації. Це означає, що вміння контролю власних емоцій та станів, стане запорукою спокійної розмови, в атмосфері, більш зручній для швидкого обмірковування «складних» для вас питань.
Дивуєте, що чималий відсоток, кандидатів, які не потрапили на вакансії по яких проходили співбесіди, втратили таку можливість через банальну непідготованість до такої важливої зустрічі. Не зважаючи увагу на суттєву відповідальність, яку передбачали посади, кандидати, знехтували час та не продивилися, хоча б загальну інформацію про потенційного роботодавця.
Зрозуміло, що до таких співбесід треба серйозно, а іноді, й більш ніж серйозно ставитися та готуватися. це стосується й самому вибору вакансій, на які відгукається шукач. Зацікавленість суто інформацією про розмір заробітної плати та «читання» назви посади, може стати замало, коли виявиться, що робота «менеджера» саме в цього роботодавця, передбачає не аби яку відповідальність й вмотивованість кандидата. Шкода, завдяки необачності потрапляти до «чорних списків» кандидатів, які мають усі великі компанії.
Якби там не було, але навіть, й при самих серйозних підходах до зазіхання на серйозну таки, вакансію, завжди є можливість опинитися у не зовсім комфортному становищі, не знаючи, що відповісти на просте питання: «Чому ви бажаєте працювати саме у нас?»
Якщо, питання «прийшло» разом із шоком, у своїх діях дотримуйтеся наступних порад.
Не бійтеся спокійно узяти невеличку паузу, наприклад, змінивши позу на більш зручну (у розумних межах), попив води чи інші нескладні та притаманні ситуації, відволікаючи дії.
Залишайтеся спокійним та пригадайте, що ви знаєте про компанію: читали заздалегідь або почули під час розмови з рекрутером. Завжди є щось, що не може не сподобатися й, так чи інакше, але не перетинатися із вашими, чи загальними життєвими цінностями людей.
Будьте щирим та уникайте неприродної поведінки, використання брехні або вигадуванні перебільшення. Надавайте відповідь в міру розгорнуто, але, більш схиляючись на бік лаконічності, щоб не наговорити зайвого та уникнути низки нових запитань.
Для того, щоб не запинятися та не мовчати, зверніть увагу на певні шаблони фраз, на базі яких можна побудувати гідну відповідь на запитання рекрутера:
Напам’ять заучувати, звичайно, ці вислови не треба, просто зрозумійте, як ви можете гідно відповісти на це питання. Іноді, навіть буває так, що рекрутерові цікавіша ваша природня реакція на запитання, аніж сама відповідь.
Ну, звичайно, якщо ви зустріли роботу, яка натякає на те, що може стати роботою вашої мрії, не нехтуйте можливістю ретельно підготуватися до розмови з рекрутерами, витративши час на пошук інформації про роботодавця, яка міститься у відкритому доступі в інтернеті, та враховуючи можливість виникнення таких непростих-простих запитань до вас з боку представника потенційного роботодавця.
Як взаємодіяти з такими людьми, які вічно мають рацію, дізнавався Jobs.ua.
Чим такі ігри стануть у пригоді працівникам вашої компанії? Щоб пройти подібну гру, доведеться співпрацювати. Всі свої дії ви змушені координувати з іншим гравцем чи навіть з кількома.
До відмов не звикати кожній людині, ми стикаємося з ними щодня. Але чи варто реагувати на відмову як остаточний вердикт? Портал з пошуку роботи Jobs.ua пропонує з’ясувати, як реагувати на відмови так, щоб співрозмовники вас почули.
Портал з працевлаштування Jobs.ua дізнавався, які перспективи має legaltech, юриспруденція 21-століття на стику традиційних підходів і сучасних технологій.
Люди схильні плутати бодігардів і охоронців, ставлячи між ними знак рівності. Проте це не так, охоронець не завжди надає клієнту послуги фізичного захисту.