Пошук роботи – безсумнівно, цікаве але клопітне завдання для спеціаліста. Багато хто з них починає пошуки роботи з ентузіазмом, а закінчує виснаженим та втомленим. Це заняття й справді віднімає купу часу та зусиль. Jobs.ua спробували вияснити, що найбільше дратує спеціаліста при пошуку роботи. Наші подальші спостереження можуть знадобитися роботодавцям для покращення рекрутингової кампанії менеджерів з персоналу.
Багато хто з роботодавців ігнорують покращення стратегії запрошення здобувачів на співбесіду чи проведення ділової зустрічі, але саме це формує перше враження спеціаліста про вашу компанію.
HR-менеджери із залюбки поділяться з вами своїми спостереженнями щодо того, що саме дратує спеціаліста при пошуку роботи. І одне з основних роздратувань спеціалістів – невідповідність вимог щодо заробітної плати роботодавцями. Дуже часто трапляється таке, що зарплата вказана в вакансії не відповідає реальності. Приходячи на співбесіду, багато хто зі спеціалістів дізнаються про справжні розміри зарплати і розчаровуються. Буває і таке, що роботодавець не вказує тонкощі роботи чи, наприклад, розміри ставки та проценти від доходу, що також розчаровує прі першій зустрічі.
Дуже дратує спеціалістів і відсутність розміру заробітної плати в розміщеній вакансії. Доречи, більшість здобувачів просто ігнорують подібні вакансії на рекрутингових площадках.
HR-менеджери помітили, що спеціалісти ігнорують вакансії, якщо в них не вказується наступна цікава для них інформація: місце знаходження компанії, чи є в компанії офіційне працевлаштування, що входить в соціальний пакет, відсутність зворотного зв’язку з роботодавцем.
Самі здобувачі зазначають, що дуже неприємно бачити в вакансії позначку, що шукають на вакансію лише чоловіка чи лише жінку, чи то зазначається певний віковий поріг, який відсіює велику кількість спеціалістів.
На співбесіді спеціалістів дуже дратує, коли роботодавець запізнюється, хочеться також зазначити, що і роботодавців також бісить відсутність пунктуальності у здобувачів. Ще більше дратує, коли спеціаліст приїжджає на співбесіду, а роботодавець вже знайшов на це місце спеціаліста. Краще про це повідомляти заздалегідь, щоб не використовувати свій та чужий час.
Більша частина здобувачів зазначає, що дуже неприємно, коли на відіслане резюме роботодавцю, вони не отримають ні запрошення, ні відповіді, ні відмови.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.