Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Шукачу
 4. Вся правда про роботу за кордоном
 5. Що треба знати про безпечне працевлаштування за кордоном

Що треба знати про безпечне працевлаштування за кордоном

10.02.2020 163Автор: Александр Мавлидинов
Що треба знати про безпечне працевлаштування за кордоном

Що треба знати про безпечне працевлаштування за кордоном

10.02.2020     163Автор: 

Знайти роботу за кордоном, сьогодні прагнуть чимало українців. Більш стабільні та заможні іноземні ринки праці приваблюють наших громадян обіцянками гідних заробітних плат, пошуком шляхів для еміграції та можливостями отримати «спокійне життя».

На жаль, чимало українців вже встигли зіткнутися з реальністю, в якої трохи інші вимоги та «уявлення» про долі заробітчан. Й справа не лише в тому, що більшість з українців, так чи інакше, але стають «заручниками чужини», працюючи «по-сірому» чи взагалі, нелегально. Проблеми з працевлаштуванням за кордоном знаходять шукачів, ще на початку пошуків, зводячи останніх з численними шахраями, що скоюють свої злочини в цій сфері.

Щоб не стати жертвою обману, починаючи шукати таке працевлаштування, звертайте увагу на явні ознаки того, що запропонована вам робота може виявитися несправжньою або не обумовлювати ваш захист у сферах, де він має бути.

Серед головних ознак нелегального працевлаштування, найбільш характерними можна назвати декілька моментів, з якими шукач може зіткнутися під час пошуків такого типу вакансій.

Відсутність ліцензії Мінсоцполітики

Перше, що необхідно перевірити - це наявність в посередника, який допомагає вам у пошуку роботи за кордоном, спеціальної ліцензії на здійснення такої діяльності від Міністерства соціальної політики України. До речі, повний перелік таких ліцензіатів можна знайти на сайті Міністерства соціальної політики, також, в міністерському Департаменті ринку праці й зайнятості є спеціальний відділ ліцензування діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, який може надати багато необхідної інформації.

Крім ліцензії, посередник-організатор вашого працевлаштування за кордоном повинен надати за запитанням свідоцтво про державну реєстрацію та установчий договір з іноземною фірмою-роботодавцем, до якої пропонує працевлаштовуватись.

Зрозуміло, що при виникнення проблем із наданням таких документів, слід уважно придивитися до причин, що їх викликають.

Платне працевлаштування

Запам’ятайте:

 • п. 9.13 постанови Кабміну №1060 від 16.12.2015 року зобов’язує ліцензовані компанії-посередники з працевлаштування за кордоном не отримувати грошей «наперед» від шукача. Домовлятися про оплату їх послуг, можна складаючи з шукачем договір про сплату ним послуг після отримання шукачем контракту з іноземним роботодавцем;
 • передоплати за консультації, переклад та пересилання документів роботодавцю та інші «зайві» дії, як правило, є показниками можливого шахрайства.

працевлаштування за кордоном

Віза, відповідна до мети подорожі

Якщо збираєтесь працювати в чужій країні, вам необхідна спеціальна робоча віза. Ані туристичні, ані культурні чи інші візи не мають обґрунтування легальної праці на території де діють інші закони. Пропозиція таких альтернатив - явна ознака нелегального працевлаштування.

Непрозорість інформації щодо працевлаштування

Коли вам підшукують роботу за кордоном то мають надати чітку та зрозумілу інформацію про роботодавця та вакансії, які ви зможете обійняти. Загальні фрази, якими пояснюють сферу діяльності роботодавця та так же описують ваші майбутні обов'язки або уникнення точної назви компанії, скоріше за все тривожні сигнали про те, що щось йде не так й перед вами можливі шахраї.

Вимагайте повну та затверджену посередником інформацію про майбутнього роботодавця, графік роботи, розмір оплати праці, умови проїзду та мешкання, наявності обов’язкового медичного або соціального страхування та про інші нюанси, які має майбутнє працевлаштування.

Байдужість до вмінь кандидата

Якщо вас не питають про професійні навички або ви бачите, як на конкретну вакансію готові брати всіх охочих – це поганий знак. В кращому випадку, посередник намагається забезпечити якомога більшу кількість людей, які заплатять гроші за працевлаштування та віддати їх на волю долі до незрозумілого роботодавця. В гіршому – пропасти із грошима тих, хто не встиг розібратися але встиг оплатити такі химерні послуги.

На роботу наймають не так. Реальному роботодавцю завжди важливо розуміти, що ви вмієте та який досвід маєте.

Фальшиві договори

Звичайно, договір шукача з посередником чи, навіть, з роботодавцем може виявитися справжнім, тільки з позначкою, що шукачеві надаються лише інформативні послуги. Це, означає, що ви заплатили гроші за інформацію й ніхто не обіцяє вам більшого.

Не підписуйте документи наосліп та не підписуйтесь на порожньому аркуші паперу, не піддавайтеся на укладення «подвійного» трудового договору або «проектного» чорнового варіанту з більш низькими сумами оплати праці чи контракту, з умовами «інших видів робіт» або «робіт на вимогу роботодавця».

Недоторканність паспорта

Ваш паспорт громадянина – документ, який має бути завжди при вас протягом вашої закордонної поїздки. Вилучати його можуть спеціальні державні органи та у виключних випадках, таких як скоєння злочину на території іншої країни.

Ніяких причин віддавати оригінал цього документа кому-небудь іншому немає й не може бути. Спроби отримати від вас оригінал документів для збереження до прибуття до місця роботи або формулювання «це обов'язкова умова» - незаконні та свідчить про те, що проти вас задумано скоєння злочинних чи шахрайських дій.

Також, натяки на можливість заробляти більше, у разі нехтування деякими з вказаних вище обов’язкових аспектів праці посередників, є однозначною ознакою того, що з вашим посередником «щось не все гаразд». Зрозуміло, що погоджуючись на таке свідомо, ви наражаєтесь на те, щоб бути сприйнятим як один з співучасників групи шахраїв та покараним за всією суворістю, порушених вами законів іншої країни.

Читайте також

 • Як зберегти відносини з колегами, отримавши підвищення24 лютий, 2020

  Найкраще, що може трапитися з кожним з нас на роботі, – це дружба з колегою. Набагато легше миритися з рутиною і переносити критику керівництва, коли в колективі є той, хто розуміє й підтримує. І вже з задоволенням поспішаєте вранці на роботу. А от якщо ви обидва мріяли про підвищення, а дісталося воно вам?

 • Чому ми затримуємося на роботі?21 лютий, 2020

  Багато хто з нас засиджується в офісі до пізнього вечора. Для чого ми це робимо? Хочемо зробити кар'єру чи не вміємо правильно використовувати робочий час? Нам нічого робити вдома, ми так звикли чи справа в біоритмі?

 • Як справитись зі звільненням та продовжити будувати кар'єру19 лютий, 2020

  З кожним роком вимоги роботодавців і рівень конкуренції стають все вищими, тому знайти бажану вакансію і бути затвердженим на ній нелегко. Важливо правильно позиціонувати себе після прийняття на посаду, демонструвати позитивні результати та професійне зростання. Проте і за наявності хорошої динаміки та перспектив може виникнути необхідність зміни місця роботи, скорочення чи звільнення

 • Як бути ефективнім лідером на роботі19 лютий, 2020

  Ефективне кар’єрне зростання неможливе без прагнення вдосконалювати себе і підкоряти нові вершини у сфері своєї діяльності. Але через особливості темпераменту, світогляду, розуміння механізмів роботи компаній різного профілю на ринку, успішної конкурентоспроможності не у всіх виходить отримати лідерські позиції

 • Як нагадати про себе після співбесіди19 лютий, 2020

  Як важко влаштуватися на роботу, знає кожен, хто хоч раз шукав вакантне місце. Зустрічі з потенційним роботодавцем не завжди стають результативними. Найчастіше здобувач чує відповідь: «Ми вам зателефонуємо». Як діяти в такій ситуації, якщо вакантне місце підходить вам за всіма параметрами, але на роботу вас так і не взяли? Потрібно ввічливо нагадати про себе, не зіпсувавши загального враження. Спробуйте через тиждень зателефонувати менеджеру компанії і уточнити інформацію. Якщо вакансія ще не зайнята, шанс на успіх є

Шукаєте роботу?


Шукаєте персонал?

↑ Вгору