UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Шукачу
  4. Помилки, допущені під час пошуку роботи
  5. Шукаємо роботу й знаходимо вихід з творчої кризи

Шукаємо роботу й знаходимо вихід з творчої кризи

31.08.2020 564
Шукаємо роботу й знаходимо вихід з творчої кризи

Шукаємо роботу й знаходимо вихід з творчої кризи

31.08.2020     564

Той, хто починає займатися пошуком роботи навряд чи думає про натхнення. А дарма. Воно допомагає не тільки при пошуку нових ідей, а й нової роботи, можливо, й нового напрямку в спеціальності. Пропонуємо кілька корисних порад для творчих людей і не тільки, які випадково потрапили в глухий кут, і не знають, куди їм йти далі.

Стінг і його досвід

Стало важко починати новий матеріал? Застрягли на одному місці при написанні статті чи не виходить завершити картину? Останнім часом не встигаєте вчасно закінчувати почате? Навіть, беручи останні сили в кулак, все ж таки завершуєте проект чи звіт, але він виходить нудним та не цікавим.

А якщо б довелося заробляти ідеями, і в якийсь момент джерело цих ідей вичерпалося? Страшно собі уявити!? От як раз саме це сталося з популярним Стінгом. Вісім років відомий музикант нічого не писав, нічого не зміг створити нового. Вихід прийшов сам собою: він повернувся до свого рідного міста де виріс. Туди, де ще хлопцем любив годинами спостерігати за величезними кораблями біля Ньюкаслських верфей, які, виростаючи, закривають повністю сонце. В якусь мить він відчув, як «корабели, зварювальники й клепальники ніби говорять з ним і через нього». Так натхнення Стінга мовби проснулось… згодом він написав мюзикл, який з успіхом йшов на Бродвеї.

Ідеї закінчилися

Якщо ви, як і Стінг, у своїй творчій діяльності потрапили в глухий кут, а це частото буває через відсутність справжнього, корисного спілкування, не сидіть вдома, не зациклюйтесь на тому, що не виходить. Спочатку подумайте, що ви хочете донести світові, потім намагайтеся послухати, дізнатися, до чого прагне цей світ. Якщо не вистачає ідей в якійсь окремій сфері, поспілкуйтеся з фахівцями даного напрямку, порадьтеся й вислухайте думку тих, хто має для вас важливе значення й авторитет. Якщо плануєте написати книгу, приміром, про дошкільне навчання, треба багато й довго спілкуватися з дітьми цього віку з їх батьками та вихователями. Спостерігати, ставити їм питання, цікавитися до чого вони прагнуть, як знаходять вихід з тої чи іншої ситуації під час навчання, навіть як себе почувають. Вам може знадобитися для написання книги й те, що їх турбує, від чого вони радіють. І коли ви, сівши за стіл, приступите до роботи, то ідеї будуть переповнювати вас й рватися їх записати.

Як зацікавити собою роботодавця

Ви знайшли вакансію, яка вам сподобалась, зателефонували й вас запросили на співбесіду. Як же готуєтеся до неї, чи пишете (оновлюєте) резюме? Чи шукаєте в інтернеті інформацію про компанію, де хотіли б працювати або сайт цієї організації? Чи цікавитеся її пріоритетами? На жаль, мало хто приділяє цьому увагу. Як правило ми готуємося до співбесіди стандартно: згадуємо й сухо перелічуємо ті місця, де працювали раніше, сміливо додаючи, що готові працювати понаднормово або викладатися на повну.

Але і перелік вимог до кандидатів так само може виглядати сухо. Але його можна використати з користю для себе. Відповідаючи по кожному пункту, наводьте приклад зі своєї попередньої роботи. Приміром, ваш майбутній керівник шукає співробітника, здатного приносити гроші в компанію, розкажіть як уклали свій найбільший контракт, напишіть свої досягнення. Так ви максимально покажете, що зробите все, аби бути корисним співробітником.

По можливості не робіть звичайне, класичне резюме. Спробуйте написати його так, щоб більше підкреслити перелік досягнень, ніж займані посади на попередніх роботах.

З ким вам доведеться зустрітися найближчим часом? Потенційним роботодавцем? З клієнтом? Постачальником? На зустрічі уважно слухайте співрозмовника, записуючи в блокнот його побажання та важливі зауваження. У разі, коли вам поставлять складне питання, відповідь зможете знайти у своїх записах.

Слухаймо співрозмовника уважно

Чи зможете серед своїх знайомих пригадати тих, хто слухає вас завжди з цікавістю й уважно? Мабуть, важко, а якщо вони і є, то не багато. Вони не починають говорити відразу про своє, не перебивають, не дивляться в екран комп’ютера чи телефону під час бесіди, турбуються про ваші переживання. Таких мало. А чи ви самі вмієте слухати співрозмовника уважно, зосереджено? Якщо складно, спробуйте відповісти на питання: «А як би я почував себе на його місці?». Дуже важко, навіть неможливо по-справжньому слухати людину й одночасно щось ще робити, до того ж це не гарно.

Останнім часом в суспільстві справжня увага, безкорисна турбота й співпереживання – рідкість. Але саме ці якості допомагають будувати теплі й тривалі відносини, знаходити нові ідеї, будувати кар'єру, робити багато корисного. Слухайте того з ким спілкуєтеся так, як хотіли б, щоб слухали й почули вас.

Читайте також


Часто шукають

↑ Вгору