Правда, независимые эксперты подвергают сомнению официальную статистику, утверждая, что реальная доля незанятых – не менее 15%. Разницу составляют так называемые скрытые безработные. В основном это люди, сидящие на длительных больничных без реальных шансов вернуться на трудовой рынок. Типичный шведский безработный – это мужчина от 50 лет со средним школьным образованием, живущий на депрессивном севере страны.
До конца 2006 года безработные в «стране победившего социализма» чувствовали себя вольготно. Достаточно было потрудиться полгода, а потом, перемежая больничные с различными профессиональными курсами в режиссуре биржи труда, можно было спокойно дотянуть до 65-летнего пенсионного возраста или выскочить по болезни на досрочный «заслуженный отдых». Пособие, если соблюдать все правила игры, годами могло составлять около 80% от последней зарплаты. Однако год назад с приходом к власти блока буржуазных партий ситуация изменилась. Десятки программ занятости были свернуты, вместо них появилась одна – «Новая работа». Она предусматривает, что, если безработный принимается на службу, выплаты работодателя (около 40% от зарплаты) снимаются. Ужесточились и правила выдачи пособий. Если ты потерял работу, первые 200 дней тебе платят 80% от зарплаты, затем – 70%. Максимальная продолжительность выплаты пособия составляет 300 дней.
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.