Ісландці люблять здивувати. П’ять років тому вони сенсаційно перемогли збірну Англії на Євро-2016, а тепер вони заявляють, що їхній масштабний експеримент зі скороченим робочим тижнем завершився «небувалим успіхом». В чому полягала суть експерименту, які його результати – читайте разом з Jobs.ua.
Експеримент тривав не один рік, а саме – з 2015 по 2019 рр. Така тривалість експерименту дала можливість впевнено стверджувати, що подібне скорочення робочого тижня не вплинуло на продуктивність праці, і, поряд з цим, добробут працівників зріс за багатьма важливими показниками. Так, ісландці, які брали участь в експерименті, відзначили, що рівень стресу, пов’язаний з робочими моментами, суттєво зменшився. Позитивно вплинув даний експеримент на емоційне вигорання працівників; вирівнявся баланс між роботою, здоров’ям та особистим життям.
Хто брав участь в експерименті? Працівники різних сфер, переважно – державного сектору, від поліцейських відділків до будинків престарілих. Автори дослідження стверджують, що їм вдалося розвінчати аргумент про те, що скорочення робочого тижня призведе лишень до збільшення навантаження, бо працівникам доведеться працювати понаднормово, щоб не втрачати в ефективності.
Але насправді можна працювати менше і зовсім не втрачати в продуктивності. І це досягається досить просто – варто лише реорганізувати робочі процеси всередині окремо взятої компанії, установи, підприємства. Всього лиш впровадження нових стратегій організації праці при активній взаємодії співробітників і керівництва – і на виході отримуємо такий фантастичний результат. Що важливо – учасникам експерименту вдалося скоротити число і кількість нарад (!), зменшити кількість необов’язкових задач і перепланувати робочі зміни. Подібний експеримент свідчить: якщо грамотно підійти до перепланування та оптимізації робочих процесів – все можливо. В тому числі – скорочення робочих годин.
Результати експерименту призвели до того, що вже зараз 86% працездатного населення Ісландії працює менше ніж 40 годин на тиждень, або ж буде працювати за скороченим робочим тижнем у майбутньому. Даний експеримент планується поширити на інші країни.
До речі, влада іншої європейської країни – Іспанії – оголосила ще в лютому про подібний експеримент: їхній національний пілотний проєкт передбачає перехід на 4-денний робочий тиждень (враховуючи любов іспанців до сієсти, воно й не дивно). Проєкт триватиме три роки, опісля будуть підбиті підсумки і, можливо, влада Іспанії вирішить, що їхній країні вистачить 4-денного робочого тижня.
Нам, українцям, залишається поки що про таке мріяти. Але ісландці (та й іспанці теж, хоча їхній пілотний проєкт ще триває) своїм масштабним експериментом підтверджують одну чудову думку: «Працювати треба не з восьмої до п’ятої, а головою». Адже тридцять п’ять робочих годин на тиждень – це ж по суті семигодинний робочий день. В будь-якому разі, подібний досвід показує – можна працювати менше, але не менш ефективно.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.