Час – це найцінніший ресурс в світі, бо його втрату нічим не компенсувати. В компанії Microsoft з усією відповідальністю поставилися до цього, тому у новій версії своєї операційної системи, реліз якої відбувся ще в червні, розробники привнесли цікаву функцію: тайм-менеджер в стилі Pomodoro. Чому це настільки важливо, як працювати з ним і які його можливості – дізнайтеся разом із Jobs.ua.
Це важливо хоча б тому, що розробники нової операційки потурбувалися про те, щоб внести цю функцію одразу в систему. Щоб людям, які все відкладають подібні рішення «на завтра», не довелося шукати відповідь у туманному «завтра», а могли одразу після придбання і встановлення нової версії знаменитої ОС просто взяти і насолоджуватися цим подарунком.
І дійсно так виходить, якщо задуматися: чимало людей відкладають банальне встановлення тайм-менеджера на туманне «завтра», чи «з понеділка», чи «з нового місяця». А розробники Windows 11 мовби кажуть таким людям, і заразом – усім нам: «Щось шукати і додатково встановлювати не потрібно; беріть і користуйтеся, ми все продумали і зробили замість вас; вам залишається тільки взяти і скористатися готовим продуктом».
І це дійсно чудова (і важлива) функція, адже у багатьох людей спостерігаються проблеми із самоорганізацією і правильним (раціональним) розподілом власного часу. Хочеться подивитися реаліті-шоу чи якесь інше телевізійне шоу? Будь ласка, це ваші справи, але тоді не нарікайте на те, що не вистачило часу на вивчення англійської мови чи опанування якогось іншого і вкрай важливого саме для вас заняття. Багато хто хоче стати програмістами, і це досить реально, ви знали це? Але потрібно докласти зусиль, потрібно щодня рухатися в цьому, ось у чому суть.
І тайм-менеджер нової ОС від Майкрософт дозволить вам оптимізувати ваш час. За бажанням, звісно, але подібна функція, безперечно, прийдеться до смаку людям, які цінують власний час і вміють працювати швидко, натхненно і, як-то кажуть, «з вогнем».
Встановивши Windows 11, ви отримаєте чудову функцію контролю часу, бо функція «Focus Sessions» спеціально розрахована для таких цілей. Ви можете, приміром, виставити таймер на пів години і нарешті завершити тижневий звіт, підібравши відповідну музику в Spotify, бо дана функція підтримує таку можливість. І так – з будь-яким іншим важливим заняттям: вімкнули на телефоні режим «Не турбувати», ввімкнули пів годинний таймер – і працюєте. Подібна практика чудово дисциплінує, між іншим.
Можна відстежувати свій прогрес за день, і це теж важливий момент. Спостерігаючи результати свого прогресу на екрані, у вас може прокинутися спортивний інтерес, бо – якщо трохи постаратися! – можна суттєво покращити будь-який результат. Просто почніть працювати за подібною схемою бодай кілька тижнів, і може трапитися так, що ви звикнете до такого підходу у вирішенні робочих завдань.
Власне, для цього подібна функція і створена.
Тобто для контролю за власним робочим часом.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».