Плановое повышение зарплат бюджетникам пройдет не 1 октября, а на месяц раньше — с 1 сентября, заявил премьер-министр Николай Азаров.
Как разъяснил нам его пресс-секретарь Виталий Лукьяненко, на месяц вперед сместятся сроки повышения минимальной зарплаты, с 960 до 985 гривен, которая, напомним, совпадает с прожиточным минимумом для трудоспособных. Это значит, что в первую очередь выиграют те, кто получает минимум: это работники 1—4 разрядов (уборщицы, медсестры, диспетчеры): их зарплаты будут 985 грн., 990, 1000 и 1010 грн., или на 20 гривен больше, чем сейчас. Также Лукьяненко не исключает, что в октябре прожминимум могут поднять еще раз.
В пресс-службе Министерства труда и соцполитики нам уточнили, что независимо от этого повышения с 1 сентября вырастут должностные оклады работника 1-го тарифного разряда на 16 гривен (до 651 грн.), с 1 октября — еще на 19, а с 1 декабря — на 50, достигнув в итоге 720 гривен.
Также пересчитают с сентября и все оклады по тарифной сетке. Так, например, учитель первой категории будет иметь оклад 1282 грн. (сейчас 1251), хирург высшей категории — 1575 грн. (сейчас 1536), а реальная зарплата за счет различных надбавок у них на 50—80% больше оклада. И она вырастет пропорционально окладам. По мнению экономиста Виктора Лисицкого, такое повышение возможно потому, что поступления в бюджет увеличились из-за более быстрого, чем планировалось, роста экономики и за счет ее детенизации (результат принятия Налогового кодекса).
С другой стороны, повышение все равно достаточно ограничено и незначительно превысит официальный уровень инфляции.
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.