Об этом корреспонденту ИА REGNUM сегодня, 14 декабря, сообщила специалист Латвийской конфедерации работодателей Агнеса Алксне. По ее словам, вероятность того, что уехавшие вернуться назад в Латвию - невысока, так, согласно опросам, около 10-30% работающих сейчас за границей граждан Латвии могут вернуться в страну.
За тот же период в Латвию приехало около 4 тыс. гастарбайтеров-иностранцев. "Латвия могла бы перенять опыт развитых европейских стран, таких как Англия, Швеция, Дания по привлечению квалифицированной рабочей силы", - считает Алксне. Сейчас латвийские предприниматели, чтобы привезти на один год в Латвию одного гастарбайтера должны заплатить государству пошлины на сумму около 650 латов (чуть менее 1 тысячи евро), а оформление документов занимает почти 3 месяца. В Англии, по данным Алксне, бизнесмену этот процесс обходится в 75 фунтов. Именно в связи с этим, полагают в конфедерации работодателей, в Латвии стремительно увеличивается количество нелегальных гастарбайтеров. По словам Алксне, государственные органы, в частности Министерство экономики Латвии, должны сделать все возможное, чтобы уменьшить административные барьеры и упростить ввоз рабочей силы, что станет большим шагом по сокращению нелегальной занятости в стране.
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.