UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Новини України і світу
  4. Новини
  5. В следующем году правила приема в вузы льготников будут упорядочены

В следующем году правила приема в вузы льготников будут упорядочены

2.09.2009 399

"В следующем году будут изменения не для того, чтобы уменьшить количество льготников, а чтобы упорядочить работу относительно приема в высшие учебные заведения. Сейчас этот вопрос обсуждается", - сказал И. Вакарчук.

Он отметил, что во время вступительной кампании в этом году "раскручивался" вопрос не внешнего независимого оценивания и того, как оно было проведено, а проблема льготников. На самом деле, по словам министра, их количество не возросло, просто наше общество "очень быстро реагирует на любую проблему и увеличивает турбуленцию".

Министр подчеркнул, что вопрос льготников возник тому, что они пытались поступить сразу в несколько - вплоть до десятка - учебных заведений. Поэтому Минобразования задекларировало, что вместо мест, занятых льготниками, будут предоставлены дополнительные. Он привел пример Киевского государственного университета им. Т.Г. Шевченко, наплыв льготников в который был наибольшим. "Мы думали, что там будет требоваться более 200 дополнительных мест, а университет попросил 37", - проинформировал И. Вакарчук. По его словам, так же можно назвать десятки других университетов, "где были якобы проблемы с льготниками".

И. Вакарчук озвучил один из вариантов разрешения вопроса льготников, когда человек, имеющий право на внеконкурсное зачисление, сразу дает оригинал документов туда, куда он хочет поступить. Если на какой-то факультет льготники подадут больше половины заявлений, то можно будет провести конкурс между ними.

На самом деле проблемы льготников нет, есть проблема короткого периода подачи заявлений, подавать которые сразу в десять вузов - это просто несерьезно.

Читайте також

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

↑ Вгору