По данным Минобразования, сейчас в стране 30 тыс. человек получают второе высшее образование, и 55% из них кардинально меняют свою прежнюю специальность, пишет в новом номере всеукраинский еженедельный журнал Корреспондент.
Количество желающих получить второе высшее образование, по статистке, приведенной Еленой Шестопаль, директором учебно-тренингового центра Профит, в среднем ежегодно растет на 20–30%.
Самые популярные направления второго высшего — это финансы (38%), психология (26%) и менеджмент (24%).
Пользуются спросом также иностранные языки, юриспруденция, дизайн и реклама.
«Я думаю, мы уже можем говорить о буме на второе высшее, причем речь идет именно о кардинальной смене профессии», — рассуждает Шестопаль.
Как правило, оставив прежнюю специальность и найдя новую работу уже совсем в другой сфере, люди чувствуют, что одной практики мало и для дальнейшего роста им не хватает знаний. Таким образом, студентами становятся и совсем молодые, получившие первый диплом «чтоб была корочка», и 50-летние «зубры», нуждающиеся в «модернизации».
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.