У вересні відзначається Всесвітній день туризму (27 вересня). Але чи багато подорожували українці цього літа? Так, літо якнайкраще підходить для того, щоб взяти відпустку і відпочити від усіх клопотів і турбот, подорожуючи і відкриваючи для себе нові місця. Але в це літо більшості українців було не до подорожей та відпусток. Поглянемо на результати вересневого опитування, проведене порталом Jobs.ua, яке зачіпає вкрай дражливу тему: чи були ви цього літа у відпустці?
Отже, перший варіант відповіді звучав наступним чином: «Так, бо вважаю, що потрібно було відпочити і відновити сили». За нього віддали свої голоси всього лиш 12% респондентів. За другий варіант відповіді «Ні, тому що всі вільні кошти доначу на ЗСУ» висловилися 25% опитаних. Третій варіант відповіді «Були плани поїхати у відпустку, але не склалося» обрали 23% відвідувачів сайту. І, нарешті, за четвертий варіант відповіді «Ні, притримаю фінанси для важливіших справ» висловилися аж 40% з числа тих, хто побажав взяти участь в опитуванні.
Звичайно, результати цілком очевидні, зважаючи на те, що в нашій країні триває війна. Цього літа нам усім було не до відпусток та подорожей, тому лише кожен десятий з числа нами опитаних спромігся на повноцінну відпустку. Прикметно, що четверть опитаних навіть не розглядала відпустку як можливий варіант відпочинку, адже всі вільні кошти витрачають на волонтерство і підтримку Збройних Сил України. Честь і хвала таким людям, завдяки яким українські воїни на передовій відчувають підтримку всього народу. Шкода, що майже четверті респондентів певні обставини завадили вирушити у відпустку, і більшість з цих обставин, безсумнівно, пов’язані з війною: якщо не напряму, то опосередковано.
Хочеться окремо відзначити четвертий варіант відповіді, який отримав найбільше голосів. Невизначеність майбутнього і тривоги, пов’язані з усім цим, змушують більшість українців притримувати фінанси для важливіших справ. На жаль, ніхто не знає, що трапиться далі, тому такий варіант – цілком логічний та очевидний в умовах війни.
Цього літа росіяни вкрали у нас і відпочинок на морі, і можливість почуватися безпечно під час будь-якого виду відпочинку. Хіба що за винятком Карпат, де цього літа можна було відпочити відносно безпечно. Не забуваємо, що в Закарпатській області найбезпечніше з початку війни, і про це свідчить відсутність комендантської години та повітряних тривог. Тому якщо маєте в запасі невикористану відпустку з літа, поїздка в гори дасть змогу бодай на трохи відволіктися від щоденних жахіть війни, яку принесли на нашу землю наші «добрі» сусідоньки. Бо як би там не було, а без якісного відпочинку важко бути продуктивним на роботі, та й поза нею – теж.
Наш портал бажає вам берегти сили і не забувати про відпочинок. І про відпустку. Навіть зараз, в цей непростий для всіх нас час.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.