UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Шукачу
  4. Вся правда про роботу за кордоном
  5. Європа чекає на повернення українських трудових мігрантів

Європа чекає на повернення українських трудових мігрантів

22.04.2020 646Автор: Олександр Мавлідінов
Європа чекає на повернення українських трудових мігрантів

Європа чекає на повернення українських трудових мігрантів

22.04.2020     646Автор: 

Країни Європейського союзу постали перед, настільки серйозною проблемою нестачі працівників для виконання сезонних поточних робіт, що запрошують остарбайтерів-іноземців просто зараз, попри існуючий світовий карантин.

Наразі, Німеччина, Фінляндія, Польща та Сполучене Королівство «відкриті» виключно для робітників-іноземців, допомогу яких потребують місцеві ринки праці. Більш за все, таким робітникам радий аграрний сектор країн, що запрошують. Деякі місцеві компанії в ціх країнах, навіть створюють окремі чартерні рейси літаків, що мають доставити усіх бажаючих іноземців.

Сезон збору овочів та фруктів що вже стартував у більшості тамтешніх місцевостей наражається на небезпеку бути проваленим через брак робочих рук. До речі, більшість запропонованих цими країнами робіт – труд, що передбачає низку кваліфікацію праці та невелику (по місцевим міркам) оплату за нього.

Представники професійних спілок Великобританії наголошують на необхідності додаткової кількості робітників, що сягає показника у 70 000 осіб. Незважаючи на спроби британського уряду привернути цікавість до цих робіт студентської молоді країни та тих громадян хто втратив роботу через закриття певних робочих місць, там впевненні, що до необхідної кількості, «робочі руки» треба бути «добирати» за кордонами Сполученого Королівства.

Приблизно така сама ситуація й в інших країнах Європи. На думку численних експертів, зіткнувшись із загрозами для економіки, які несе довготривалий карантин, викликаний пандемією COVID-19, країни намагаються рятувати сектори економік вибірково. А, порятунок сільського господарства, вважається одним з ефективних засобів зменшення збитків країни, у цілому.

Серед 650 000 українців, що повернулися до країни завдяки розповсюдження коронавірусу, більшість налаштовані на скоріше повернення за кордон України, до своєї праці та звичного образу життя. Тому, аналізуючи ситуацію, багато Європи не лише відкривають свої ринки для наших остарбайтерів, спрощуючи закони для їхнього в’їзду але й намагаються організовувати способи доставки робітників, враховуючи, навіть, створення умов для необхідної двотижневої обсервації перед потраплянням до робочих місць.

Проте, українцям поспішати з рішенням не варто.

По-перше, більшість запропонованих робіт – важкий фізичний труд із досить «спартанськими» умовами мешкання та низьким рівнем оплати. По-друге, уряд України не поспішає відпускати громадян, яких з певними складнощами збирали та доставляли до країни з усього світу. За інформацією Jobs.ua, про це прямо заявив прем’єр-міністр України пан Шмигаль, в одному зі своїх нещодавніх інтерв’ю.

На думку прем’єра, більшість з вітчизняних остарбайтерів – досить «кваліфікована робоча сила», що має гарну «професійну та технічну підготовку» та демонструє «високу продуктивність труда». В уряді розуміють необхідність залишити такий потенціал «вдома» та готові запропонувати все, щоб люди мали змогу отримати не менш гідні заробітки, працюючи в Україні.

Серед заохочувальних засобів такого «утримання» українців в межах кордонів, прем’єр, насамперед, зазначив створення нових актуальних робочих місць та кредитування малого й середнього бізнесів на максимально вигідних для останніх умовах.

Це має допомогти відтоку кадрів з країни, що може розпочатися одразу після того, як країни світу послаблять карантинні умови перетинання власних кордонів.

Читайте також

  • Зник інтерес до роботи? Ось поради, як підвищити мотивацію21 лютий, 2025

    Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».

  • Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?19 лютий, 2025

    Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 лютий, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 лютий, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 лютий, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.


Часто шукають

↑ Вгору