UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Шукачу
  4. Вся правда про роботу за кордоном
  5. Європа чекає на повернення українських трудових мігрантів

Європа чекає на повернення українських трудових мігрантів

22.04.2020 640Автор: Олександр Мавлідінов
Європа чекає на повернення українських трудових мігрантів

Європа чекає на повернення українських трудових мігрантів

22.04.2020     640Автор: 

Країни Європейського союзу постали перед, настільки серйозною проблемою нестачі працівників для виконання сезонних поточних робіт, що запрошують остарбайтерів-іноземців просто зараз, попри існуючий світовий карантин.

Наразі, Німеччина, Фінляндія, Польща та Сполучене Королівство «відкриті» виключно для робітників-іноземців, допомогу яких потребують місцеві ринки праці. Більш за все, таким робітникам радий аграрний сектор країн, що запрошують. Деякі місцеві компанії в ціх країнах, навіть створюють окремі чартерні рейси літаків, що мають доставити усіх бажаючих іноземців.

Сезон збору овочів та фруктів що вже стартував у більшості тамтешніх місцевостей наражається на небезпеку бути проваленим через брак робочих рук. До речі, більшість запропонованих цими країнами робіт – труд, що передбачає низку кваліфікацію праці та невелику (по місцевим міркам) оплату за нього.

Представники професійних спілок Великобританії наголошують на необхідності додаткової кількості робітників, що сягає показника у 70 000 осіб. Незважаючи на спроби британського уряду привернути цікавість до цих робіт студентської молоді країни та тих громадян хто втратив роботу через закриття певних робочих місць, там впевненні, що до необхідної кількості, «робочі руки» треба бути «добирати» за кордонами Сполученого Королівства.

Приблизно така сама ситуація й в інших країнах Європи. На думку численних експертів, зіткнувшись із загрозами для економіки, які несе довготривалий карантин, викликаний пандемією COVID-19, країни намагаються рятувати сектори економік вибірково. А, порятунок сільського господарства, вважається одним з ефективних засобів зменшення збитків країни, у цілому.

Серед 650 000 українців, що повернулися до країни завдяки розповсюдження коронавірусу, більшість налаштовані на скоріше повернення за кордон України, до своєї праці та звичного образу життя. Тому, аналізуючи ситуацію, багато Європи не лише відкривають свої ринки для наших остарбайтерів, спрощуючи закони для їхнього в’їзду але й намагаються організовувати способи доставки робітників, враховуючи, навіть, створення умов для необхідної двотижневої обсервації перед потраплянням до робочих місць.

Проте, українцям поспішати з рішенням не варто.

По-перше, більшість запропонованих робіт – важкий фізичний труд із досить «спартанськими» умовами мешкання та низьким рівнем оплати. По-друге, уряд України не поспішає відпускати громадян, яких з певними складнощами збирали та доставляли до країни з усього світу. За інформацією Jobs.ua, про це прямо заявив прем’єр-міністр України пан Шмигаль, в одному зі своїх нещодавніх інтерв’ю.

На думку прем’єра, більшість з вітчизняних остарбайтерів – досить «кваліфікована робоча сила», що має гарну «професійну та технічну підготовку» та демонструє «високу продуктивність труда». В уряді розуміють необхідність залишити такий потенціал «вдома» та готові запропонувати все, щоб люди мали змогу отримати не менш гідні заробітки, працюючи в Україні.

Серед заохочувальних засобів такого «утримання» українців в межах кордонів, прем’єр, насамперед, зазначив створення нових актуальних робочих місць та кредитування малого й середнього бізнесів на максимально вигідних для останніх умовах.

Це має допомогти відтоку кадрів з країни, що може розпочатися одразу після того, як країни світу послаблять карантинні умови перетинання власних кордонів.

Читайте також


Часто шукають

↑ Вгору