Ви найняли на роботу нового співробітника і хочете, щоб він швидше втягнувся в роботу та почав одразу приносити ефективні результати. Перші дні й навіть тижні роботи на новому місці той ще стрес. Щоб це відбувалось швидше, допоможіть йому адаптуватися в колективі. На початковому етапі співробітництва з новою людиною за етап адаптації відповідає HR-менеджер, його наставник і керівник.
Правильно побудована адаптація здатна досягти наступних цілей:
При прийнятті на роботу нового співробітника необхідно враховувати його досвід роботи. Якщо досвід робітника первинний, тобто це молодий спеціаліст без досвіду роботи, то для нього все буде нове. Якщо ж досвід роботи співробітника вторинний, то й процес адаптації буде проходити досить жваво й легко. Існують наступні види адаптації пов’язаних із напрямком пристосування співробітника:
Пам’ятайте, що на процес адаптації вашого нового співробітника впливають багато факторів. По-перше, це відкритість самої компанії щодо приходу нових людей в колектив. Якщо компанія прозора відповідно відносин в колективі, то прихід нової людини - не проблема.
По-друге, корпоративна культура й те, як складно вона побудована. Якщо співробітники звикли до тімбілдінгів, корпоративів - культура досить дружня, то нова людина також легко та просто увійде в колектив. По-третє, багато чого залежить і від самої особистості нового співробітника. Якщо його комунікативні навички розвинуті широко, сам він дружній і легкий в спілкуванні та розв'язанні проблем, то це прискорить його адаптацію в рази.
Якщо ви бажаєте допомогти новому співробітнику в адаптації на новому місці роботи, то не забудьте про основні етапи адаптації, які доводиться пройти кожному новачку.
Етап ознайомлення, що відбувається під час випробувального терміну. Саме під час цього періоду у новачка є можливість дізнатися про структуру компанії, її цілі та первинні завдання.
Етап пристосування відбувається протягом року. Він основується як на результатах до його роботи, так й під час і протягом року. За цей період можна прослідкувати повну систему ефективності роботи співробітника.
Етап асиміляції під час якої співробітник повністю розуміє своє місце в колективі, самостійно може проконтролювати свою роботу.
Декілька практичних порад від Jobs.ua для успішної та швидкої адаптації нових співробітників:
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.