Ви найняли на роботу нового співробітника і хочете, щоб він швидше втягнувся в роботу та почав одразу приносити ефективні результати. Перші дні й навіть тижні роботи на новому місці той ще стрес. Щоб це відбувалось швидше, допоможіть йому адаптуватися в колективі. На початковому етапі співробітництва з новою людиною за етап адаптації відповідає HR-менеджер, його наставник і керівник.
Правильно побудована адаптація здатна досягти наступних цілей:
При прийнятті на роботу нового співробітника необхідно враховувати його досвід роботи. Якщо досвід робітника первинний, тобто це молодий спеціаліст без досвіду роботи, то для нього все буде нове. Якщо ж досвід роботи співробітника вторинний, то й процес адаптації буде проходити досить жваво й легко. Існують наступні види адаптації пов’язаних із напрямком пристосування співробітника:
Пам’ятайте, що на процес адаптації вашого нового співробітника впливають багато факторів. По-перше, це відкритість самої компанії щодо приходу нових людей в колектив. Якщо компанія прозора відповідно відносин в колективі, то прихід нової людини - не проблема.
По-друге, корпоративна культура й те, як складно вона побудована. Якщо співробітники звикли до тімбілдінгів, корпоративів - культура досить дружня, то нова людина також легко та просто увійде в колектив. По-третє, багато чого залежить і від самої особистості нового співробітника. Якщо його комунікативні навички розвинуті широко, сам він дружній і легкий в спілкуванні та розв'язанні проблем, то це прискорить його адаптацію в рази.
Якщо ви бажаєте допомогти новому співробітнику в адаптації на новому місці роботи, то не забудьте про основні етапи адаптації, які доводиться пройти кожному новачку.
Етап ознайомлення, що відбувається під час випробувального терміну. Саме під час цього періоду у новачка є можливість дізнатися про структуру компанії, її цілі та первинні завдання.
Етап пристосування відбувається протягом року. Він основується як на результатах до його роботи, так й під час і протягом року. За цей період можна прослідкувати повну систему ефективності роботи співробітника.
Етап асиміляції під час якої співробітник повністю розуміє своє місце в колективі, самостійно може проконтролювати свою роботу.
Декілька практичних порад від Jobs.ua для успішної та швидкої адаптації нових співробітників:
У цьому матеріалі вашій увазі пропонується цікава й подекуди драматична історія злету й занепаду нідерландських техно піонерів, які змінили ландшафт сучасної цивілізації.
Розбираємося, які перспективи пропонує професія психолога в Україні у 2025 році.
Метод Pomodoro допомагає ефективно розподіляти час між робочими завданнями. Сьогодні розберемо «на кісточки» ті можливості, які пропонує ця чудова техніка тайм-менеджменту для ефективного виконання завдань і зосередженої праці.
Якщо кар’єра не рухається, можливо, ви щось робите не так? Причини бувають різні, тому давайте проаналізуємо, якими порадами скористатися, щоб досягати успіху в кар’єрі.
На етапі працевлаштування пошукач може передумати влаштовуватися в конкретну компанію. Як відмовити роботодавцю, сказати «ні» професійно? З’ясовуємо разом з Jobs.ua.